FINAL / Rapid – Steaua 1-3. „Ros-albastrii” au avut emotii doar in debutul meciului

rap-steSambata seara, de la ora 21:00, Rapid a revenit in Liga 1, insa revenirea nu a fost cu noroc pentru giulesteni. „Visinii” au intalnit campiona sezonului trecut, Steaua. Inceputul giulestenilor a fost promitator, Pancu deschizand scorul in minutul 23. Keseru, autor a doua ratari imense in startul partidei, a adus egalarea dupa doar 5 minute de la golul giulestenilor, stabilind scorul pauzei. Repriza a doua a fost la discretia stelistilor, care au mai inscris de doua ori prin Adi Popa si Chipciu. „Ros-albastrii” au astfel un moral bun inaintea primei manse din turul trei preliminar al Ligii Campionilor, impotriva kazacilor de la Aktobe.

Rapid:  Bornescu – Tinc, Lung, Iacob, M. Stoica –  V. Negru, Selagea, Sandulescu, Al. Coman – Pancu, Ciolacu
Rezerve: Draghia, Calin, Al. Dumitru, Burcea, Saveanu, Paun, Martin
Steaua: Arlauskis – Rapa, Szukala, Filip, Latovlevici – Prepelita, Stanciu – Popa, Valceanu, Parvulescu – Keseru
Rezerve: Cojocaru, Chipciu, Iancu, Tanase, Tosca, Neagu, Gradinaru

1. coco spune:

Coloratii sa mearga in liga a 2 unde leeste locul mi-e scarb de progeniturile astea de ti Am avut si vom avea mereu boala pe ti ne pi…… pe ei la infinit m………. lu ra…