Sumudica, foc si para, dupa infrangerea in fata Astrei: „Ce vrei, esti pe mana cu Chirila? Ce-am pierdut?”

sumudicaMarius Sumudica a rabufnit in fata presei, dupa infrangerea suferita cu Concordia, in primul meci al noului sezon de Liga 1, contra Astrei, scor 0-2. Golurile marcate la interval de un minut de Fatai si Budescu, ultimul marcand direct din corner, au pecetluit soarta partidei, dar tehnicianul arata arbitrii cu degetul.

Invitat sa ofere un interviu la LOOK TV dupa meciul cu Astra, Sumudica a avut o reactie nervoasa in fata reporteriteii, care i-a cerut o parere „dupa a doua infrangere intr-o saptamana”. Tehnicianul a gesticulat iritat si a raspuns:

„Lasa-ma ca plec, ce ai? Ce vrei, esti pe mana cu Chirila? M-ai luat direct ca am pierdut doua meciuri intr-o saptamana, dar ce am pierdut? Zici ca cine stie ce am pierdut! Am luat doua goluri intr-o repriza, si ce goluri!

Nici daca te duci la minifotbal nu luam goluri din corner. Asta e, asta e diferenta de valoare. Lui Maftei i-a spart capul, are arcada sparta si nu i-a dat nimic. Eu sunt antrenor, eu sunt manager, eu sunt ingrijitor de teren, eu fac de toate”, a exclamat Sumudica.

sursa foto: digisport.ro