FINAL / CSU Craiova – Pandurii 1-1. Oltenii au dat-o la pace in templul fotbalului din Banie!

csu-panduriiCS Universitatea Craiova si Pandurii au remizat in cel de-al doilea meci al zilei inaugurale a noului sezon de Liga 1, scor final 1-1. Gorjenii au dovedit mai multa experienta pe prima scena si au condus ostilitatile in prima parte a meciului, cu toate ca marile ocazii le-a avut echipa gazda.

Abia in minutul 74, elevii lui Petre Grigoras au reusit sa-si materializeze prestatia superioara, prin Shalaj, care a deschis scorul cu un sut in poarta goala, dupa o respingere nenorocoasa a lui Brac.

Bucuria Pandurilor avea sa tina insa doar 13 minute,  numar fatidic, nu si pentru Curelea, care dupa ce ratase din toate unghiurile posibile, de fiecare data mai jenant, a reusit sa sparga ghinionul in minutul 86, moment din care niciun dintre formatii nu a mai fortat.