FINAL / Steaua – Stromsgodset 2-0. Ros-albastrii se califica si vor merge in Kazahstan pentru a intalni pe Aktobe in turul trei

ssanSteaua s-a impus si in cea de-a doua mansa cu Stromsgodset din turul doi preliminar al Ligii Campionilor. Oaspetii au pus probleme serioase in prima repriza, cand din nou portarul Arlauskis a fost providential. Ros-albastrii au deschis scorul in a doua repriza, in minutul 72, cand Rapa a indeplinit o formalitate la pasa lui Tanase. Stanciu a rezolvat meciul in minutul 84, cu un gol la fel de simplu ca primul, de aceasta data dupa o patrundere a lui Chipciu.

In turul trei Steaua va intalni pe Aktobe, kazacii care au eliminat cu 4-0 la general pe Dinamo Tibilisi.

Echipe de start:

Steaua: Arlauskis – Rapa, Szukala, Varela, Latovlevici – Prepelita, Filip – Popa, Sanmartean, Tanase (cpt) – Chipciu.

Stromsgodset:  Kwarasey – Vilsvik, Hoibraten, Storbaek, Hamoud – Stroflor, Abu, Junior, Kastrati – Fossum, Ogunjimi