LIVESCORE – Cupa Ligii / Otelul se califica in sferturi dupa penaltiuri! Steaua castiga in Giulesti si se alatura echipelor din sferturile de finala

chipciu-rapidSambata, 19 iulie, se joaca inca doua partide din optimile de finala ale Cupei Ligii. In prima partida jucata de la ora 18:00, Otelul Galati a reusit sa elimine pe Ceahlaul, dupa executarea loviturilor de la 11 metri.

De la ora 21:00, Rapid a primit, in Giulesti, vizita Stelei. Ros-albastrii au obtinut calificarea in sferturile de finala, dupa ce au invins, fara mari probleme, cu 2-1.

Daca in primul meci al zilei ambele adversare sunt la primul meci oficial in noul ciclu competitional, in partida programata langa Podul Grant se intalnesc doua echipe care au debutat cu dreptul in sezon. Rapidul a castigat cu 1-0 meciul cu CSU Craiova din preliminariile Cupe Ligii,  iar Steaua s-a impus in fata lui Stromsgodset in turul II preliminar al Ligii Campionilor cu acelasi scor.