FINAL / Rapid – Steaua 1-2! Ros-albastrii se impun fara mari probleme si se califica in sferturile de finala

rapid-steauaPrimul mare derby al anului, Rapid – Steaua, din optimile de finala ale Cupei Ligii, s-a terminat cu victoria ros-albastrilor, care s-au impus cu 2-1. Costel Galca a inceput partida cu multe rezerve in teren, iar Keseru a fost cel care a deschis scorul dupa un sfert de ora de joc. Giulestenii au egalat dupa doar 10 minute, prin Selegea, care a stabilit scroul pauzei. Imediat de la reluarea jocului, Keseru a obtinut un penalty obtinut de Neagu. A fost si rezultatul final, care i-a adus calificarea Stelei in sferturile de finala. Echipele de start:

Rapid: Draghia – Tinc, Al. Iacob, Lung, M. Stoica – Paun, Sandulescu – Al. Coman, Pancu, Selagea – Ciolacu Steaua: V. Cojocaru – Pham Huy Tien, Aldea, Filip, Tosca – I. Neagu, N. Stanciu – Gradinaru, Vilceanu, Pirvulescu – Keseru