Tenis de masa – Campionatele Europene pentru cadeti si juniori / Patru „tricolori in optimile de finala ale probei de dublu mixt

tenis-de-masaCampionatele Europene de tenis de masa rezervate cadetilor si juniorilor de la Riva del Garda (Italia) au continuat cu meciuri din primele tururi ale probelor individuale. Jucatorii romani au ajuns in optimile de finala ale probei de dublu mixt, in trei situatii la cadeti si una la juniori, anunta Agerpres.

Rezultatele de joi:

CADETI- MASCULIN
simplu, turul I

Florin Spelbus — Mike Flesch (Luxemburg) 4-0
Matteo Mutti (Italia) — Dragos Florin Oprea 4-0

dublu, turul I
Florin Spelbus/Dragos Florin Oprea — Niksa Martinovic/Dimitrije Levajac (Serbia) 3-0

FEMININ
simplu, turul I

Tania Plaian — Fanni Harasztovich (Ungaria) 4-2
Mihaela Plaeasu — Meri Hovhanisian (Armenia) 4-0

dublu, turul I
Felicia Faas/Rachel Gerarts (Olanda) — Camille-Chloe Linke (Elvetia)/Tania Plaian (Romania) 3-0
Andreea Dragoman/Mihaela Plaeasu — Alexandra Pisco/Raquel Martins (Portugalia) 3-0

dublu mixt, turul I
Ilia Isakov/Ana Ivanikova (Rusia) — Dragos Florin Oprea/Tania Plaian 3-0
Laurens Devos (Belgia)/Andreea Dragoman (Romania) — Javier Soria/Ana Garcia (Spania) 3-0
Florin Spelbus/Mihaela Plaeasu — Valentin Henin/Maria Pliuskevici (Belarus) 3-1

turul II
Cristian Pletea/Adina Diaconu — David Wiltschka/Ema Labosova (Slovacia) 3-0
Laurens Devos (Belgia)/Andreea Dragoman (Romania) — Yonatan Shusterman/Henii Feldman (Israel) 3-1
Florin Spelbus/Mihaela Plaeasu — Luka Norcic/Lea Paulin (Slovenia) 3-0
Rares sipos (Romania)/Lisa Lung (Belgia) — Niksa Martinovic/Dragana Vignjevic (Serbia) 3-1

turul III
Cristian Pletea/Adina Diaconu — Vilmer Georgsson/Ellen Holmsten (Suedia) 3-1
Nolan Givone/Lucie Gauthier (Franta) — Laurens Devos (Belgia)/Andreea Dragoman (Romania) 3-1
Florin Spelbus/Mihaela Plaeasu — Gerrit Engemann/Lotta Rose (Germania) 3-1
Rares sipos (Romania)/Lisa Lung (Belgia) — Tibor Spanik/Monika Urikova (Slovacia) 3-0

JUNIORI – MASCULIN
simplu, turul I

Adrian Ilie Costea — Martin Khatchanov (Olanda) 4-3
Alexandru Mircea — Paris Zonios (Grecia) 4-2
David Klaus (Austria) — Bogdan-Mihai Postudor 4-0
Elia Schmid (Elvetia) — Alexandru Manole 4-1

dublu, turul I
Alexandru Mircea/Adrian Ilie Costea — Luca Marcato/Enrico Puppo (Italia) 3-2
Jakub Folwarski/Marek Badowski (Polonia) — Bogdan-Mihai Postudor (Romania)/Jasper Merckx (Belgia) 3-0
Alexandru Manole/Darcis Thibaut (Belgia) — Vedran Bakac/Josip Mustapic (Croatia) 3-2

FEMININ
simplu, turul I

Andreea Clapa — Viktorija Majorova (Letonia) 4-0
Arina Dora Singeorzan — Karoline Mischek (Austria) 4-2
Lynn Van der Elsen (Olanda) — Mihaela Diana Lupu 4-1
Ipek Karahan (Turcia) — Alina Georgiana Zaharia 4-3

Dublu, turul I
Andreea Clapa/Mihaela Diana Lupu — Marta Santos/Raquel Andrade (Portugalia) 3-0
Charlotte Carey (tara Galilor)/Nathalie Marchetti (Belgia) — Arina Dora Singeorzan/Alina Georgiana Zaharia 3-1

dublu mixt, turul I
Alexandru Manole/Andreea Clapa — Nikita Vilencit (Belarus)/Zsofia Feher (Ungaria) 3-0
Janos Bence Majoros/Csilla Nagypal (Ungaria) — Adrian Ilie Costea/Alina Georgiana Zaharia 3-0
Deni Kozul/Zala Veronik (Slovenia) — Bogdan-Mihai Postudor/Mihaela Diana Lupu 3-0
Stepan saposnikov/Ekaterina Cerniavskaia (Rusia) — Alexandru Mircea/Arina Dora Singeorzan 3-2

turul II
Alexandru Manole/Andreea Clapa — Stanislav Kucera/Veronika Kmetova (Cehia) 3-0
Nandor Ecseki (Ungaria)/Bernadett Balint (Romania) — Vladislav Ratusniak/Alina svorak (Ucraina) 3-0

Turul III
Kilian Ort/Nina Mittelham (Germania) — Alexandru Manole/Andreea Clapa 3-0
Nandor Ecseki (Ungaria)/Bernadett Balint (Romania) — Alexander Valuch/Miriama Krsiakova (Slovacia) 3-1

Etichetat cu: , , , , ,
Postat în ALTE SPORTURI

Comenteeeezi?!!

LIGA 1 2017/18
Loc Echipa Pct. J +/-
1FCSB381824
2CFR Cluj371716
3CS U Craiova33179
4FC Botosani32189
5FC Viitorul291712
6Astra Giurgiu25176
7Dinamo Bucuresti24175
8CSM Poli Iasi2418-2
9ACS Poli Timisoara2318-11
10FC Voluntari2017-3
11Concordia Chiajna1717-4
12OSK Sf Gheorghe1117-20
13Gaz Metan Medias1017-23
14Juventus Bucuresti917-18