Adversarele echipelor romanesti din turul al treilea preliminar. Astra Giurgiu ar putea infrunta Slovan Liberec!

europa-league-draw1Echipele romanesti din Europa League si-au aflat potentialele adversare din runda a treia preliminara a competitiei, in urma trageerii la sorti programata, vineri, la Nyon. Astra Giurgiu este deja calificata in turul al treilea preliminar, iar Petrolul si CFR mai au de disputat mansa a doua a duelurilor din turul secund pentru a sti daca vor merge mai departe.

Adversarele echipelor romanesti:

Petrolul/Flamurtari (Albania) – Viktoria Plzen (Cehia).

Astra Giurgiu – MFK Kosice(Slovacia)/ Slovan Liberec (Cehia)

Dinamo Minsk (Belarus)/Myllykosnen Pallo 47 (Finlanda) – CFR Clu8j / Jagodina (Serbia).

Prima mansa a turului trei preliminar se va disputa pe 31 iulie, iar returul este programat o saptama mai tarziu.

Programul complet al turului 3 preliminar:

Kardemir Karabukspor (TUR) – Rosenborg BK (NOR)/Sligo Rovers FC (IRL)
FK AS Trencin (SVK)/FK Vojvodina (SRB) – Hull City (ENG)
FK Sarajevo (BIH)/FK Haugesund (NOR) – Atromitos FC (GRE)
Ruch Chorzow (POL)/FC Vaduz (LIE) – FC Kairat Almaty (KAZ)/Esbjerg fB (DEN)
FC Chornomorets Odesa (UKR) – RNK Split (CRO)/Hapoel Beer Sheva FC (ISR)
FK Buducnost Podgorica (MNE)/AC Omonia (CYP) – FK Metalurg Skopje (MKD)/FK Željezničar (BIH)
Real Sociedad de Futbol (ESP) –  Aberdeen FC (SCO)/FC Groningen (NED)
FC Dinamo Moskva (RUS) – Hapoel Kiryat Shmona FC (ISR)
FC Luzern (SUI)/Saint Johnstone FC (SCO) – FC Zestafoni (GEO)/FC Spartak Trnava (SVK)
Torino FC (ITA) – IF Brommapojkarna (SWE)/Crusaders FC (NIR)
FC Astana (KAZ)/Hapoel Tel-Aviv FC (ISR) – Linfield FC (NIR)/AIK Solna (SWE)
BSC Young Boys (SUI) – Ermis Aradippou FC (CYP)
1. FSV Mainz 05 (GER) – RoPS Rovaniemi (FIN)/Asteras Tripolis FC (GRE)
PSV Eindhoven (NED) – PFC Botev Plovdiv (BUL)/SKN St Polten (AUT)
SV Zulte Waregem (BEL)/Zawisza Bydgoszcz (POL) – Derry City FC (IRL)/FC Shakhtyor Soligorsk (BLR)
IF Elfsborg (SWE)/İnter Bakı PİK (AZE) – FC Neman Grodno (BLR)/FH Hafnarfjördur (ISL)
PFC Litex Lovech (BUL)/ Diosgyori VTK (HUN) – JK Sillamae Kalev (EST)/FC Krasnodar (RUS)
Motherwell FC (SCO)/Stjarnan (ISL) – JK Nomme Kalju (EST)/KKS Lech Poznan (POL)
FK Cukaricki (SRB)/SV Grodig (AUT) – PFC CSKA Sofia (BUL)/FC Zimbru Chisinau (MDA)
FC Petrolul Ploiesti (ROU)/KS Flamurtari (ALB) – FC Viktoria Plzen (CZE)
FK Mlada Boleslav (CZE)/NK Siroki Brijeg (BIH) – Olympique Lyonnais (FRA)
KF Laçi (ALB)/FC Zorya Luhansk (UKR) – Molde FK (NOR)/ND Gorica (SVN)
FC Astra (ROU) – MFK Košice (SVK)/FC Slovan Liberec (CZE)
Víkingur (FRO)/Tromso IL (NOR) – HNK Rijeka (CRO)/Ferencvarosi TC (HUN)
FC Dinamo Minsk (BLR)/Myllykosken Pallo-47 (FIN) – CFR 1907 Cluj (ROU)/FK Jagodina (SRB)
Neftci PFK (AZE)/FC Koper (SVN) – Bursaspor (TUR)/FC Chikhura Sachkhere (GEO)
Gyori ETO FC (HUN)/IFK Goteborg (SWE) – Rio Ave FC (POR)
Club Brugge KV (BEL) – Brondby IF (DEN)
FK Atlantas (LTU)/FC Shakhter Karagandy (KAZ) – Dundalk FC (IRL)/HNK Hajduk Split (CRO)

 

Etichetat cu: , , , , ,
Postat în Liga Europa

Comenteeeezi?!!

LIGA 1 2017/18
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj401818
2FCSB381824
3CS U Craiova361811
4FC Botosani32189
5FC Viitorul291712
6Astra Giurgiu28187
7Dinamo Bucuresti24183
8CSM Poli Iasi2418-2
9ACS Poli Timisoara2318-11
10FC Voluntari2017-3
11Concordia Chiajna1718-5
12OSK Sf Gheorghe1218-20
13Gaz Metan Medias1118-23
14Juventus Bucuresti918-20