Campionatul Mondial de Scrima din Rusia debuteaza marti. Vezi in ce probe vor evolua „tricolorii”!

Campionatul-Mondial-de-Scrima-KazanCampionatul Mondial de scrima pentru seniori incepe marti, 15 iulie, la Kazan, in Rusia. Romania va fi reprezentata la aceasta competitie extrem de importanta in probele de sabie masculin si spada feminin, individual si pe echipe.

Toate probele vor avea loc in sala de sport din cadrul Kazan Tennis Academy, un complex sportiv impresionant, se arata pe site-ul oficial al Federatiei Romane de Scrima.


Programul detaliat al Campionatului Mondial de la Kazan arata astfel:

CONCURSUL INDIVIDUAL

Marti, 15 iulie
Ora 11:00 – sabie feminin, grupe preliminare
Ora 12:45 – sabie feminin, tablou preliminar de 64
Ora 14:00 – sabie masculin, grupe preliminare
Ora 15:45 – sabie masculin, tablou preliminar de 128
Ora 16:30 – sabie masculin, tablou preliminar de 64

Miercuri, 16 iulie
Ora 11:00 – floreta feminin, grupe preliminare
Ora 13:45 – floreta feminin, tablou preliminar de 64
Ora 15:00 – floreta masculin, grupe preliminare
Ora 17:45 – floreta masculin, tablou preliminar de 128
Ora 19:15 – floreta masculin, tablou preliminar de 64

Joi, 17 iulie
Ora 10:00 – spada feminin, grupe preliminare
Ora 12:45 – spada feminin, tablou preliminar de 256
Ora 13:30 – spada feminin, tablou preliminar de 128
Ora 14:50 – spada feminin, tablou preliminar de 64
Ora 16:00 – spada masculin, grupe preliminare
Ora 18:45 – spada masculin, tablou preliminar de 256
Ora 19:30 – spada masculin, tablou preliminar de 128
Ora 20:50 – spada masculin, tablou preliminar de 64

Vineri, 18 iulie
Ora 11:00 – sabie feminin, tabloul de 64
Ora 12:30 – sabie feminin, tabloul de 32
Ora 13:50 – sabie feminin, tabloul de 16
Ora 14:45 – sabie feminin, tabloul de 8
Ora 15:10 – sabie masculin, tabloul de 64
Ora 16:40 – sabie masculin, tabloul de 32
Ora 18:00 – sabie masculin, tabloul de 16
Ora 19:00 – sabie masculin, tabloul de 8
Ora 19:45 – ceremonia de deschidere
Ora 20:20 – sabie feminin, semifinale
Ora 21:00 – sabie masculin, semifinale
Ora 21:45 – sabie feminin, finala
Ora 22:10 – sabie masculin, finala

Sambata, 19 iulie
Ora 9:30 – floreta feminin, tabloul de 64
Ora 11:10 – floreta masculin, tabloul de 64
Ora 12:50 – floreta feminin, tabloul de 32
Ora 14:50 – floreta feminin, tabloul de 16
Ora 15:50 – floreta masculin, tabloul de 32
Ora 16:50 – floreta masculin, tabloul de 16
Ora 18:50 – floreta feminin, tabloul de 8
Ora 19:20 – floreta masculin, tabloul de 8
Ora 20:00 – floreta feminin, semifinale
Ora 20:50 – floreta masculin, semifinale
Ora 21:40 – floreta feminin, finala
Ora 22:05 – floreta masculin, finala

Duminica, 20 iulie
Ora 10:00 – spada feminin, tabloul de 64
Ora 11:40 – spada masculin, tabloul de 64
Ora 13:20 – spada feminin, tabloul de 32
Ora 15:00 – spada masculin, tabloul de 32
Ora 16:50 – spada feminin, tabloul de 16
Ora 17:40 – spada masculin, tabloul de 16
Ora 18:40 – spada feminin, tabloul de 8
Ora 19:05 – spada masculin, tabloul de 8
Ora 19:45 – spada feminin, semifinale
Ora 20:30 – spada masculin, semifinale
Ora 21:15 – spada feminin, finala
Ora 21:35 – spada masculin, finala

CONCURSUL PE ECHIPE

Duminica, 20 iulie
Ora 13:00 – sabie feminin, tabloul de 32
Ora 15:00 – sabie masculin, tabloul de 32

Luni, 21 iulie
Ora 10:00 – sabie feminin, tabloul de 16
Ora 10:00 – floreta feminin, tabloul de 32
Ora 11:00 – sabie feminin, tabloul de 8
Ora 11:00 – sabie feminin, tabloul locurilor 9-16
Ora 12:00 – sabie feminin, tablourile locurilor 5-8 si 9-16
Ora 13:00 – sabie feminin, semifinale
Ora 13:00 – sabie feminine, tabloul locurilor 5-8
Ora 12:00 – floreta masculin, tabloul de 32
Ora 14:00 – sabie masculin, tabloul de 16
Ora 15:00 – sabie masculin, tabloul de 8
Ora 15:00 – sabie masculin, tabloul locurilor 9-16
Ora 16:00 – sabie masculin, tablourile locurilor 5-8 si 9-16
Ora 17:00 – sabie masculin, semifinale
Ora 17:00 – sabie masculin, tabloul locurilor 5-8
Ora 18:00 – sabie feminin, finala pentru bronz
Ora 19:10 – sabie masculin, finala pentru bronz
Ora 20:20 – sabie feminin, finala pentru aur
Ora 21:30 – sabie masculin, finala pentru aur

Marti, 22 iulie
Ora 9:30 – floreta feminin, tabloul de 16
Ora 10:45 – floreta masculin, tabloul de 16
Ora 12:00 – floreta feminin, tabloul de 8
Ora 12:00 – floreta feminin, tabloul locurilor 9-16
Ora 12:15 – floreta masculin, tabloul locurilor 9-16
Ora 12:30 – spada feminin, tabloul de 32
Ora 13:15 – floreta masculin, tabloul de 8
Ora 13:45 – floreta feminin, tablourile locurilor 5-8 si 9-16
Ora 14:00 – spada masculin, tabloul de 64 si de 32
Ora 14:30 – floreta feminin, semifinale
Ora 14:35 – floreta masculin, tablourile locurilor 5-8 si 9-16
Ora 15:15 – floreta feminin, talbloul locurilor 5-8
Ora 15:45 – floreta masculin, semifinale
Ora 16:15 – floreta masculin, tabloul locurilor 5-8
Ora 17:30 – floreta feminin, finala pentru bronz
Ora 18:40 – floreta masculin, finala pentru bronz
Ora 19:50 – floreta feminin, finala pentru aur
Ora 21:10 – floreta masculin, finala pentru aur

Miercuri, 23 iulie
Ora 9:30 – spada feminin, tabloul de 16
Ora 10:45 – spada masculin, tabloul de 16
Ora 11:00 – spada feminin, tabloul locurilor 9-16
Ora 12:00 – spada feminin, tabloul de 8
Ora 12:15 – spada masculin, tabloul locurilor 9-16
Ora 13:15 – spada masculine, tabloul de 8
Ora 13:30 – spada feminin, tablourile locurilor 5-8 si 9-16
Ora 14:30 – spada feminin, semifinale
Ora 14:45 – spada masculin, tablourile locurilor 5-8 si 9-16
Ora 15:00 – spada feminin, tabloul locurilor 5-8
Ora 15:45 – spada masculin, semifinale
Ora 16:15 – spada masculin, tabloul locurilor 5-8
Ora 17:40 – ceremonia de inchidere
Ora 18:00 – spada feminin, finala pentru bronz
Ora 19:10 – spada masculin, finala pentru bronz
Ora 20:20 – spada feminin, finala pentru aur
Ora 21:30 – spada masculin, finala pentru aur.

Etichetat cu: , , , , , ,
Postat în ALTE SPORTURI

Comenteeeezi?!!

LIGA 1 2017/18
Loc Echipa Pct. J +/-
1FCSB381824
2CFR Cluj371716
3CS U Craiova33179
4FC Botosani32189
5FC Viitorul291712
6Astra Giurgiu25176
7Dinamo Bucuresti24175
8CSM Poli Iasi2418-2
9ACS Poli Timisoara2318-11
10FC Voluntari2017-3
11Concordia Chiajna1717-4
12OSK Sf Gheorghe1117-20
13Gaz Metan Medias1017-23
14Juventus Bucuresti917-18