BRD Bucharest Open, a treia zi / Begu, Halep si Dulgheru vor incheia meciurile din primul tur! Vezi programul complet al zilei!

Roland Garros - Eight-Final - Halep v Stephens- ParisMiercuri, la BRD Bucharest Open, Irina Begu si Alexandra Dulgheru si Simona Halep vor incheia primul tur, in vreme ce Monica Niculescu si Cristina Dinu vor juca in „optimi”.


Irina Begu joaca primul meci pe Terenul Central, de la ora 15:00, urmata de partida dintre Simona Halep si olandeza Indy De Vroome (lucky loser), nu inainte de ora 17:00, ambele in primul tur. Tot pe arena central va urma Monica Niculescu, care o va infrunta pe bulgaroaica Kostova, in „optimi”, iar ultimul meci de pe acet teren va fi cel dintre Alexandra Dulgheru si italianca Roberta Vinci, ultimul meci din primul tur.

Tot in optimi, Cristina Dinu va juca impotriva cu Kristinei Kucova (Slovacia), al doilea meci de pe Terenul 1, in vreme ce ultimul meci de pe Terenul 2 va fi cel de dublu, dintre perechea Raluca Olaru/Valeria Solovyeva si cuplul spaniol Arruabarrena-Vecino/Soler-Espinosa.

Programul meciurilor de miercuri:

Terenul Central (ora 15:00):

Kiki Bertens (Olanda) – Irina Begu (Romania)

nu inainte de ora 17:00:

Simona Halep (Romania/favorita 1) – Indy De Vroome (Olanda)

Monica Niculescu (Romania) – Elitsa Kostova (Bulgaria)

Alexandra Dulgheru (Romania) – Roberta Vinci (Italia/favorita 2)

Terenul 1 (15:00):

Cagla Buyukakcay (Turcia) – Lara Arruabarrena (Spania)

Kristina Kucova (Slovacia) – Cristina Dinu (Romania)

Katarzyna Piter (Polonia)/Olga Savciuk (Ucraina/favorita 1) – Petra Cetkovska (Cehia)/Alexandra Panova (Rusia)

Terenul 2 (15:00):

Paula Kania (Polonia)/Anna Tatishvili (SUA) – Oksana Kalashnikova (Georgia)/Aleksandra Krunic (Serbia)

nu inainte de ora 16:00:

Katarzyna Piter (Polonia) – Polona Hercog (Slovenia/favorita 8)

Lara Arruabarrena/Silvia Soler-Espinosa (Spania/favorita 3) – Raluca Olaru (Romania)/Valeria Solovieva (Rusia)

Etichetat cu: , , ,
Postat în ALTE SPORTURI, Tenis

Comenteeeezi?!!

LIGA 1 2017/18
Loc Echipa Pct. J +/-
1FCSB381824
2CFR Cluj371716
3CS U Craiova33179
4FC Botosani32189
5FC Viitorul291712
6Astra Giurgiu25176
7Dinamo Bucuresti24175
8CSM Poli Iasi2418-2
9ACS Poli Timisoara2318-11
10FC Voluntari2017-3
11Concordia Chiajna1717-4
12OSK Sf Gheorghe1117-20
13Gaz Metan Medias1017-23
14Juventus Bucuresti917-18