FINAL / Steaua – AEL Limassol 1-1. „Ros-albastrii” incheie cu o remiza seria amicalelor inaintea debutului din Liga Campionilor

steaua-amicalSteaua a disputat in aceasta luni seara ultima partida de verificare din cantonamentul din Anglia. „Ros-albastrii” au intalnit echipa cipriota AEL Limassol. Campioana Romaniei deschis scorul in minutul 17, prin Sanmartean. Echipa antrenata de Costel Galca si-a mentinut avantajul pana inainte cu 5 minute de finalul meciului, cand Kiryakou a incris cu o lovitura de cap. Pentru echipa din Ghencea a fost ultima verificare inaintea debutului in turul doi preliminar al Ligii Campionilor.

Costel Galca a inceput in formula: Arlauskis – Varela, Szukala, Filip, Latovlevici – Prepelita, Sanmartean – Gradinaru, Chipciu, Tanase – Iancu.
Rezerve: Nita, Cojocaru – Rapa, Tosca, Matei, Pham-Huy, Stanciu, Neagu, Keseru, Aldea, Popa, Valceanu

Este o formula apropiata de cea cu care antrenorul stelist va incepe meciurile oficiale din sezonul ce incepe in 3 saptamani.

Steaua in repriza secunda: Arlauskis – Rapa, Szukala, Varela, Latovlevici – Prepelita, N. Stanciu – Ad. Popa, Chipciu, Cr. Tanase – G.

FINAL / Steaua – AEL Limassol 1 – 1

min 85 / Kiryakou egaleaza cu o lovitura de cap
min 15 / Sanmartean a recuperat un balon, dupa o balbaiala a lui Cadu, a driblat portarul si a inscris.