Elevii lui Miriuta au remizat in ultima partida de pregatire inainte de startul in preliminariile Ligii Europa

Miriuta-CFR-ClujCFR Cluj a incheiat la egalitate meciul amical din Ungaria cu Kecskemeti TE, partida in care Vasile Miriuta a avut posibilitatea de a pune la punct ultimele detalii ale jocului „feroviarilor” inainte de prima infruntare din preliminariile Europa League.

Partida de pregatire desfasurata duminica s-a incheiat cu scorul de 1-1, ambele goluri fiind inscrise din penalty. Tabela de marcaj a fost „dezghetata” de Chuka Ogbu in minutul 42, iar Kecskemeti a egalat cu 20 de minute inainte de fluierul final.

Vasile Miriuta a folosit o formula de joc apropiata de cea pe care o utiliza in mansa tur a partidei cu Jagodina din prima runda a preliminariilor Europa League. Desi CFR a efectuat nu mai putin de noua transferuri in aceasta vara, antrenorul din Gruia s-a bazat preponderent pe jucatorii din garda veche.

KTE: Vukaszovics – Karan, Varga, Polyák – Eninful, Pilipovics – Balázs, Szavics, Greczi – Pavicsevics.

CFR: Felgueiras – Susic, Larie, Rada, Camora – Deac, Muniru, Monroy , Jakolis – Negrut – Ogbu.

In repriza secunda a intalnirii au mai evoluat pentru gruparea ferioviara Christian, Felgueiras, Jaime Simoes si Joao Paulo.