Duminica nefasta pentru Dinamo! Stoican a pierdut doi jucatori in partida cu Hearts

cosmin-matei-accidentatDinamo a iesit sifonata dupa amicalul disputat, duminica, in compania echipei Hearts Midlothian, care anul acesta a retrogradat din prima liga scotiana, de pe ultimul loc al clasamentului. Nu doar ca „alb-rosiii” au pierdut primul meci din stagiunea de pregatire sustinuta in Anglia, scor 1-2, dar doi jucatori al lui Flavius Stoican s-au accidentat si vor rata ultima partida a turneului amical cu Ludogorets.

Primul dinamovist care a intampinat probleme a fost Durimel, care a declarat forfait inainte de startul meciului cu Hearts, accidentandu-se la incalzire. Dupa primele investigatii, medicii echipei din „Stefan cel Mare” au conchis ca fundasul ar putea avea o entorsa la glezna.

Mai grava este insa situatia lui Cosmin Matei. Mijlocasul a fost scos de pe teren in primele minute ale reprizei secunde si a fost inlocuit, iar oficialii lui Dinamo se tem ca jucatorul de 22 de ani ar putea avea o ruptura.

Marti, Dinamo va incheia cantonamentul din Anglia cu un meci impotriva campioanei Bulgariei, Ludogorets Razgrad, echipa la care evolueaza fostul aparator al „cainilor”, Cosmin Moti.

sursa foto: jurnalul.ro