O noua victorie pentru „alb-rosiii” in cantonamentul din Anglia!

dinamovisti-amicalDinamo contiuna seria victoriilor in meciurile amicale din Angliei. Vineri, „cainii” au castigat in fata echipei Stalybridge Celtic, formatie din liga a sasea engleza, scor 2-1. In primele doua partide de verificare, elevii lui Flavius Stoican au invins ped Cheadle Town si Gap Connah’s Quay cu aqcelasi scor, 5-0.

De data asta, Elton (’66) si Valentin Lazar (’70) au inscris pentru echipa din „Stefan cel Mare”, dupa ce britanicii reusisera sa deschida scorul in minutul 49.

In prima repriza, Flavius Stoican a trimis pe teren urmatoarea formula: Samoila – Anghelina, Ionita, H. Crisan, C. Grecu, Miranda, I. serban, R. Krausz, D. Buia, Velici – Lemac.

Dupa pauza, echipa a fost schimbata total: Balgradean – L. Rus, Durimel, Ad. Popa II, Fai – Barboianu, Boubacar, Elton – Lazar, Bilinski, Gavrila.

Urmatorul meci amical pe care dinamovistii il joaca in Anglia este programat duminica in fata formatiei Heart of Midlothian (Scotia).