FINAL / Steaua – Oldham Athletic 4-1. Campioana Ligii 1 depaseste pasa proasta cu o victorie en-fanfare

Steaua-FC-ChiassoSteaua a castigat primul meci in pregatirile de vara, reusind dupa o serie de trei infrangeri consecutive sa se impuna cu 4-1 in fata modestei echipe engleze de liga a treia, Oldham Atheltic. Robert Valceanu a deschis scorul in minutul 33, iar insularii au egalat in primele 10 minute ale reprize secunde. Campionii Romaniei au raspuns insa furibund prin reusitele lui Varela (’68), Chipciu (’70) si Gabi Iancu (’75).

Vezi cum s-a desfasurat meciul:

Echipa de start: Nita – Rapa, Aldea, Gardos, Tosca – Filip, Neagu – Valceanu, N. Stanciu, Parvulescu – Keseru.

Rezerve: Arlauskis, Cojocaru – Szukala, Chipciu, Tanase, Prepelita, Latovlevici, G. Matei, Pham-Huy, Sanmartean, Gradinaru, Varela, Iancu.