EXCLUSIV / FR Minifotbal asteapta, in aceste zile, sa devina oficial afiliata la FRF! Vezi rezultatele de pana acum ale meciurilor din Campionatul National de la Roman

cupe-minifotbalEditia din 2014 a Campionatului National de minifotbal, este gazduita in premiera de Roman si a reunit la start cele mai valoroase 20 de echipe din intreaga tara. Competia a inceput joi, cu jocurile din grupe, sferturile de finala vor avea loc sambata, iar intalnirile din cadrul ”careului de asi” si ultimul act se vor desfasoura duminica.

Evolutia jucatorilor la aceasta competitie va fi un criteriu decisiv privind selectia in echipa nationala a Romaniei in perspectiva participarii la MiniEuro 2014 (Eilat/Israel, 23-27 noiembrie) dar si la MiniMondialul din USA. Romania este castigatoarea tuturor celor patru editii a MiniEuro organizate pana acum (2010 — Slovacia, 2011 — Romania, 2012 — Moldova si 2013 — Grecia).
„La Roman am gasit un oras care s-a conectat la fenomenul minifotbalistic, iar autoritatile locale ne-au oferit un sprijin consistent. Conditiile sunt extraordinare, o baza printre cele mai frumoase in Romania si Europa.

Am fost 20 de echipe foarte bune, iar azi vor incepe sferturile, cele mai bune 8 echipe calificate din grupe.

Sunt foarte multi jucatori buni si imi va fi greu sa aleg pentru lotul nationalei.

Pentru Romania, dorim sa cristalizam lotul largit, pentru CE din Israel. Vom avea un stagiu de pregatire de o saptamana, dar avem in vedere si faptul ca va trebui sa fim prezenti la primul CM, in martie 2015.

Federatia de Minifotbal este recunoscuta de catre FRF, am depus toate documentele la MTS, iar in urmatoarea perioada vom primi oficial aceasta recunoastere.

La inceputul anului vom avea si alegeri la presedintie …„, a declarat antrenorul nationalei Romaniei de Minifotbal, in emisiunea „Fotbal la matineu”.

Sferturile de finala, sambata, de la ora 14:00:

DEEP SERV FOCSANI – DESIGN CONSTRUCT BRASOV
MAV SPORTS TIMISOARA – PLOIESTI 2010
BENTEL CLUJ – CONSTRUCT BAIA MARE
AVANTAJE DEVA – OZ-ER GOLDEN BACAU

Grupa A
Rezultate:

TCE 3 BRAZI ROMAN – DEEP SERV FOCSANI 1 – 3

au marcat: Fomin Bogdan(Roman), respectiv Chivu Emilian(2) si Craciun Razvan(Focsani)

PLOIESTI 2010 – MAVROS ARAD 4 – 1
au marcat:Ariston Valentin(2),Cristocea Mihail,Lungu Robert (Ploiesti 2010), respectiv Safta Adrian (Arad)

TCE 3 BRAZI ROMAN – MAVROS ARAD 4 – 0
au marcat:Bucovanu Ciprian,Diaconi Marius,Cacicovski Marius (2)(Roman)

PHOENIX HUNEDOARA – DEEP SERV FOCSANI 0 – 4
au marcat: Claudiu Mihai(2), Craciun Viorel, Craciun Razvan (Focsani)

TCE 3 BRAZI ROMAN – PHOENIX HUNEDOAR 0 – 2
au marcat: Conig Andrei si Cirdei Alexandru (Hunedoara)

PLOIESTI 2010 – DEEP SERV FOCSANI 0 – 0, 1 – 2 d.l.d

TCE 3 BRAZI ROMAN – PLOIESTI 2010 0 – 2
au marcat: Copilu Ciprian, Stoian Dan (Ploiesti)

PHOENIX HUNEDOARA – MAVROS ARAD 0 – 0, 3 – 4 d.l.d

PLOIESTI 2010 – PHOENIX HUNEDOARA 5 – 2
au marcat:Nae Decebal(2),Copilu Ciprian,Nica Cristian(Ploiesti),respectiv Cirdei Alexandru,Coca Tiberiu(Hunedoara)

MAVROS ARAD – DEEP SERV FOCSANI 0 – 1
au marcat:Mihai Claudiu(Focsani)

Clasament:

1.DEEP SERV FOCSANI 11p. 8 – 1
2.PLOIESTI 2010 10p. 11 – 3
3.PHOENIX HUNEDOARA 4p. 4 – 9
4.TCE 3 BRAZI ROMAN 3p. 5 – 7
5.MAVROS ARAD 2p. 1 – 9

Grupa B
Rezultate:

OZ-ER GOLDEN BACAU – SENTIERRI SATU MARE 4 – 2
au marcat: Matei Sergiu (2), Bracau Catalin (2) (Bacau), respectiv Negru Ioan, Salageanu Razvan (Satu Mare)

AUTOVIP GARDEN S. SILVANIEI – BENTEL CLUJ 3 – 5
au marcat: Gheti Adrian(3)(Autovip), respectiv Craciun Cosmin(3),autogol(Cluj)

OZ-ER GOLDEN BACAU – BENTEL CLUJ 0 – 3
au marcat: Stan David,Craciun Cosmin,Marin Ionut (Cluj)

AS ANNELLICE – SENTIERRI SATU MARE 2 – 1
au marcat:Vladu Andrei, Roncea Constantin (Rm.Valcea), respectiv Jakkel Daniel (Satu Mare)

OZ-ER GOLDEN BACAU – AS ANNELLICE 2 – 0
au marcat: Andries Adrian si Romascanu Florin (Bacau)

AUTOVIP S. SILVANIEI – SENTIERRI SATU MARE 1 – 3
au marcat:Dregan Adrian (Autovip), respectiv Macovei Angelo, Salageanu Adrian si Boldan George (Satu Mare)

OZ ER GOLDEN BACAU – AUTOVIP S. SILVANIEI 2 – 2, 3 – 2 d.l.d
au marcat:Romascanu Florin , Matei Sergiu (Bacau), respectiv Ulmeanu Tudor, Dregan Adrian (Autovip)

AS ANNELLICE – BENTEL CLUJ 1 – 3
au marcat:Roncea Costel (Rm.Valcea), respectiv Craciun Cosmin, Marian Ionut,Lazar Flaviu (Cluj)

AUTOVIP S. SILVANIEI – AS ANNELLICE 2 – 2 , 2 – 1 d.l.d
au marcat:

BENTEL CLUJ – SENTIERRI SATU MARE 3 – 3 , 2 – 3 d.l.d

Clasament:

1.BENTEL CLUJ 10p. 14 – 7
2.OZ-ER GOLDEN BACAU 8p. 8 – 7
3.SENTIERRI SATU MARE 5p. 9 – 10
4.AS ANNELLICE 4p. 5 – 8
5.AUTOVIP S.SILVANIEI 3p. 8 – 12
Grupa C
Rezultate:

MAV TIMISOARA – RAILEX SUCEAVA 2 – 0
au marcat:Constandana Nicolae(2)(Timisoara)

FORTUNA BUZAU – DESIGN BRASOV 0 – 5
au marcat: Panzaru Liviu,Sala Robert (2),Ursu Ciprian,Serban Liviu (Brasov)

MAV TIMISOARA – DESIGN BRASOV 2 – 2, 4 – 5 d.l.d
au marcat: Popa Adrian(2) (Timisoara), respectiv Radu Razvan,Sala Robert (Brasov)

STIINTA GALATI – RAILEX SUCEAVA 1 – 1, 6 – 5 d.l.d
au marcat: Vicleanu Danut(Galati), respectiv Apetri Florin(Suceava)

MAV SPORTS TIMISOARA – STIINTA GALATI 1 – 0
a marcat:Nicolin Miroslav(Timisoara)

FORTUNA FRIENDS BUZAU – RAILEX SUCEAVA 3 – 0 (n)

MAV TIMISOARA – FORTUNA BUZAU 2 – 1
au marcat: Nicolin Miroslav,Puscasu Dan (Timisoara), respectiv Mihalcescu (Buzau)

STIINTA GALATI – DESIGN BRASOV 1 – 1, 2 – 1 d.l.d
au marcat: Paslaru Marius (Galati), respectiv Serban Liviu (Brasov)

FORTUNA BUZAU – STIINTA GALATI 2 – 2, 0 – 2 d.l.d
au marcat:Mihalcescu Florin,Chiorcau Cosmin (Buzau), respectiv

DESIGN BRASOV – RAILEX SUCEAVA 3 – 0 (n)

Clasament:

1.MAV TIMISOARA 7p. 5 – 3
2.DESIGN BRASOV 6p. 8 – 3
3.STIINTA GALATI 4p. 3 – 4
4.FORTUNA BUZAU 1p. 3 – 9
5.RAILEX SUCEAVA *0p. 0 – 0
(*) rezultatele echipei Railex Suceava au fost anulate.

Grupa D
Rezultate:

AUTO DRIVER IASI – CONSTRUCT BAIA MARE 1 – 3
au marcat: Ursache Adrian (Iasi), respectiv Asaujan Vlad (Baia Mare)

AVANTAJE DEVA – RMC 24 ALBA IULIA 2 – 0
au marcat: Blaga Ovidiu, Pribac Adrian (Deva)

AUTO DRIVER IASI – RMC 24 ALBA IULIA 2 – 6
au marcat: Roman Tudor, Ursache Adrian (Iasi), respectiv Talnar Cornel(4), Pacurar Paul, Cristea Marius (Alba Iulia)

TROCADERO CONSTANTA – CONSTRUCT BAIA MARE 0 – 1
a marcat: Grigorie Bogdan (Baia Mare)

AUTO DRIVER IASI – TROCADERO CONSTANTA 1 – 0
a marcat: Anton Marian (Iasi)

AVANTAJE DEVA – CONSTRUCT BAIA MARE 4 – 1
au marcat:Herci Liviu, Gavriluti Ionut,Arcusi Lucian si Zama Claudiu (Deva), respectiv Grigorie Bogdan(Baia Mare)
(Timisoara)

AUTO DRIVER IASI – AVANTAJE DEVA 1 – 3
au marcat:Mazararu Gabriel (Iasi), respectiv Pribac Adi(2),Bolos

TROCADERO CONSTANTA – RMC 24 ALBA IULIA 3 – 4
au marcat:Caragheorghe Ionut,Turtoi Cristian(2)(Constanta), respectiv Pacurar Paul,Cristea Marius(2),Circov Alexandru(Alba Iulia)

AVANTAJE DEVA – TROCADERO CONSTANTA 2 – 3
au marcat:Blaga Ovidiu(Deva), respectiv Turtoi Danut(2), Caragheorghe Ionut(Constanta)

RMC 24 ALBA IULIA – CONSTRUCT BAIA MARE 1 – 1, 2 – 3 d.l.d
au marcat:

Clasament:

1.AVANTAJE DEVA 9p. 11 – 5
2.CONSTRUCT BAIA MARE 8p. 6 – 6
3.RMC ALBA IULIA 7p. 11 – 8
4.AUTO DRIVER IASI 3p. 5 – 12
5.TROCADERO CONSTANTA 3p. 6 – 8

SEMIFINALE

06.07 ora 12.00, semifinala 1 = castigatoare A – castigatoare C ,

06.07 ora 13.00 , semifinala 2 = castigatoare B – castigatoare D,
FINALA MICA

06.07 ora 16.00 , Finala mica , Teren 1 (LPS Roman)
FINALA MARE

06.07 ora 19.00 , Finala mare , Teren 1 (LPS Roman)
Festivitatea de premiere

06.07 ora 20 , Teren 1 (LPS Roman)

Sursa: „www.campionateminifotbal.ro” 

Etichetat cu: , , , , , ,
Postat în FOTBAL INTERN

Comenteeeezi?!!

LIGA 1 2017/18
Loc Echipa Pct. J +/-
1FCSB381824
2CFR Cluj371716
3CS U Craiova33179
4FC Botosani32189
5FC Viitorul291712
6Astra Giurgiu25176
7Dinamo Bucuresti24175
8CSM Poli Iasi2418-2
9ACS Poli Timisoara2318-11
10FC Voluntari2017-3
11Concordia Chiajna1717-4
12OSK Sf Gheorghe1117-20
13Gaz Metan Medias1017-23
14Juventus Bucuresti917-18