Campionatul National de Copii s-a incheiat! Bianca Statie, noua campioana nationala la categoria 8-9 ani

bianca-statieUltima proba a Campionatului National de Copii, cea de sabie feminin, categoria 8-9 ani, s-a derulat in cea de a 12-a zi a competitiei desfasurata la sala Floreasca din Bucuresti. Tot vineri a avut loc proba de sabie femin echipe, categoria 12-13 ani.
Medalia de aur in proba de sabie, categoria 8-9 ani, a revenit sportivei Bianca Statie, legitimata la CSA Steaua, care a invins-o pe Rosemarie Beniciu (CSA Riposta), in finala, cu 8-7. Medaliile de bronz au fost adjudecate de semfinialistelor Ilinca Hogea (CS Riposta) si Lorena Margineanu (CS Sabia de Aur).

Iata cum s-a desfasurat concursul:

Rezultatele partidelor de pe tabloul de 32:

Rosemarie Benciu (CS Riposta) – liber
Alexia Dumitrascu (CS Riposta) – Cristian Visoiu (CS Dinamo) 8-4
Daria Carp (CS Muschetarul Iasi) – liber
Cristina Oanca (CS Sabia de Aur) – liber
Lorena Margineanu (CS Sabia de Aur) – liber
Rebeca Mamele (CSA Steaua) – Iona Iuga (CS Sabia de Aur) 1-8
Ana Babos (CS Dinamo) – Olga Vranceanu (CS Riposta) 8-2
Luica Botea (CSS Slobozia) – liber
Patricia Popa (CS Dinamo) – liber
Anastasia Mihalcea (CS Dinamo) – Minako Mohanu (CS Riposta) 3-8
Bianca Gomoescu (CS Riposta) – Victoria Lang (CSS Unirea Iasi) 8-5
Ilinca Hogea (CS Riposta) – liber
Bianca Statie (CSA Steaua) – liber
Ioana Guliciuc (CSM Brasov) – liber
Ana Lupsa Cristea (CS Riposta) – Teodora Badea (CS Sabia de Aur) 3-8
Ruxandra Bolohan (CS Riposta).

Rezultatele partidelor de pe tabloul de 16:

Rosemarie Benciu (CS Riposta) – Alexia Dumitrascu (CS Riposta) 8-1
Daria Carp (CS Muschetarul Iasi) – Cristina Oanca (CS Sabia de Aur) 6-8
Lorena Margineanu (CS Sabia de Aur) – Iona Iuga (CS Sabia de Aur) 8-5
Ana Babos (CS Dinamo) – Luica Botea (CSS Slobozia) 8-2
Patricia Popa (CS Dinamo) – Minako Mohanu (CS Riposta) 8-5
Bianca Gomoescu (CS Riposta) – Ilinca Hogea (CS Riposta) 1-8
Bianca Statie (CSA Steaua) – Ioana Guliciuc (CSM Brasov) 8-3
Teodora Badea (CS Sabia de Aur) – Ruxandra Bolohan (CS Riposta) 3-8.

Rezultatele sferturilor de finala:

Rosemarie Benciu (CS Riposta) – Cristina Oanca (CS Sabia de Aur) 8-5
Lorena Margineanu (CS Sabia de Aur) – Ana Babos (CS Dinamo) 8-7
Patricia Popa (CS Dinamo) – Ilinca Hogea (CS Riposta) 3-8
Bianca Statie (CSA Steaua) – Ruxandra Bolohan (CS Riposta) 8-6.

Rezultatele semifinalelor:

Rosemarie Benciu (CS Riposta) – Lorena Margineanu (CS Sabia de Aur) 8-2
Ilinca Hogea (CS Riposta) – Bianca Statie (CSA Steaua) 6-8.

Finala: Bianca Statie (CSA Steaua) – Rosemarie Benciu (CS Riposta) 8-7.
In proba de sabie feminin echipe, categoria 12-13 ani s-au preszentat 14 echipe, distribuite pe un tablou incomplet de 16:

Iata cum s-a desfasurat proba:

Rezultatele partidelor de pe tabloul de 16:

CS Dinamo1 – liber
CS Dinamo5 – CSS Unirea Iasi 45-42
CSM Bras0v – CS Muschetarul Iasi 45-25
CS Dinamo4 – CSA Steaua 12-45
CS Riposta1 – CSS Slobozia2 45-2
CS Dinamo3 – CS Dinamo6 40-45
CS Dinamo2 – CS Riposta2 45-43
CSS Slobozia1 – liber.

Rezultatele partidelor din sferturile de finala si de pe mini-tabloul locurilor 9-16:

Locurile 1-8:
CS Dinamo1 – CS Dinamo5 45-11
CSM Brasov – CSA Steaua 34-45
CS Riposta1 – CS Dinamo6 45-19
CS Dinamo2 – CSS Slobozia1 35-45.
Locurile 9-16:
CSS Unirea Iasi – liber
CS Muschetarul Iasi – CS Dinamo4 45-35
CSS Slobozia2 – CS Dinamo3 18-45
CS Riposta2 – liber.

Rezultatele semifinalelor si al celorlalte partide de clasament:

Locurile 1-4:
CS Dinamo1 – CSA Steaua 43-45
CS Riposta1 – CSS Slobozia1 45-25
Locurile 5-8:
CS Dinamo5 – CSM Brasov 23-45
CS Dinamo6 – CS Dinamo2 37-45
Locurile 9-12:
CSS Unirea Iasi – CS Muschetarul Iasi 38-45
CS Riposta2 – CS Dinamo3 45-37
Locurile 13-14:
CS Dinamo4 – CSS Slobozia2 45-42.

Rezultatele partidelor de clasament:

Locurile 1-2: CSA Steaua – CS Riposta1 36-45
Locurile 3-4: CS Dinamo1 – CSS Slobozia1 45-36
Locurile 5-6: CSM Brasov – CS Dinamo2 45-36
Locurile 7-8: CS Dinamo5 – CS Dinamo6 24-45
Locurile 9-10: CS Muschetarul Iasi – CS Riposta2 27-45
Locurile 11-12: CSS Unirea Iasi – CS Dinamo3 28-45.
CS Dinamo4 a incheiat concursul pe locul 13, iar CSS Slobozia s-a clasat pe pozitia 14.

Etichetat cu: , , , ,
Postat în ALTE SPORTURI

Comenteeeezi?!!

LIGA 1 2017/18
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj401818
2FCSB381824
3CS U Craiova361811
4FC Botosani32189
5FC Viitorul301812
6Astra Giurgiu28187
7Dinamo Bucuresti24183
8CSM Poli Iasi2418-2
9ACS Poli Timisoara2318-11
10FC Voluntari2118-3
11Concordia Chiajna1718-5
12OSK Sf Gheorghe1218-20
13Gaz Metan Medias1118-23
14Juventus Bucuresti918-20