Sabie – Nationalele de Copii / Tania Lutea, campioana nationala la categoria 12-13 ani!

tania-luteaSportiva Tania Lutea este noua campioana nationala la sabie feminin individual, categoria 12-13 ani. Reprezentanta clubului CSA Steaua s-a impus in prima finala a zilei de joi in fata Mariei Matei, legitimata la CS Dinamo. Medaliile de bronz ale concursului desfasurat la Sala Floreasca din capitala au revenit sabrerelor Delia Chirca (CSTA) si Dora Szegedi (CS Riposta).

 

Programul si rezultatele inregistrate in cadrul probei:

Rezultatele partidelor de pe tabloul de 32:

Delia Chirca (CSTA) – liber
Marga Barbucianu (CSS Slobozia) – Mihaela Chitu (CS Riposta) 10-2
Ana Hopulele (CS Riposta) – Bianca Pirvu (CSS Slobozia) 10-7
Alexia Ferariu (CSS Unirea Iasi) – Felicia Iacob (CSA Steaua) 0-10
Maria Matei (CS Dinamo) – Ana Dinu (CS Dinamo) 10-0
Rebeca State (CS Sabia de Aur) – Daria Lungu (CS Dinamo) 4-10
Diana Chichernea (CSM Brasov) – Maria Stanculescu (CS Dinamo) 10-9
Daria Damian (CSS Unirea Iasi) – Mara Neacsu (CS Dinamo) 1-10
Tania Lutea (CSA Steaua) – Anastasia Popa (CSTA) 10-3
Andreea Patilea (CS Dinamo) – Iulia Visenescu (CS Dinamo) 3-10
Anisa Antonescu (CS Dinamo) – Catalina Mitroi (CS Dinamo) 10-4
Elena Radeanu (CSS Unirea Iasi) – Bianca Lupu (CSS Slobozia) 8-10
Alexia Cida (CSM Brasov) – Daria Voroneanu (CS Dinamo) 10-3
Teodora Szibes (CS Dinamo) – Georgiana Pitec (CS Dinamo) 8-10
Elena Toma (CSS Slobozia) – Brandusa Ivan (CS Dinamo) 10-9
Dora Szegedi (CS Riposta) – liber.

Rezultatele partidelor de pe tabloul de 16:

Delia Chirca (CSTA) – Marga Barbucianu (CSS Slobozia) 10-6
Ana Hopulele (CS Riposta) – Felicia Iacob (CSA Steaua) 10-8
Maria Matei (CS Dinamo) – Daria Lungu (CS Dinamo) 10-6
Diana Chichernea (CSM Brasov) – Mara Neacsu (CS Dinamo) 4-10
Tania Lutea (CSA Steaua) – Iulia Visenescu (CS Dinamo) 10-1
Anisa Antonescu (CS Dinamo) – Bianca Lupu (CSS Slobozia) 6-10
Alexia Cida (CSM Brasov) – Georgiana Pitec (CS Dinamo) 9-10
Elena Toma (CSS Slobozia) – Dora Szegedi (CS Riposta) 1-10.

Rezultatele sferturilor de finala:

Delia Chirca (CSTA) – Ana Hopulele (CS Riposta) 10-3
Maria Matei (CS Dinamo) – Mara Neacsu (CS Dinamo) 10-1
Tania Lutea (CSA Steaua) – Bianca Lupu (CSS Slobozia) 10-1
Georgiana Pitec (CS Dinamo) – Dora Szegedi (CS Riposta) 0-10.

Rezultatele semifinalelor:

Delia Chirca (CSTA) – Maria Matei (CS Dinamo) 5-10
Tania Lutea (CSA Steaua) – Dora Szegedi (CS Riposta) 10-8.

FINALA: Tania Lutea (CSA Steaua) – Maria Matei (CS Dinamo), scor 10-4.

sursa foto: frscrima.ro

Etichetat cu: , , , , ,
Postat în ALTE SPORTURI

Comenteeeezi?!!

Liga I 2018/19
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj301511
2FCSB281514
3U Craiova 1948261515
4FC Viitorul26152
5Gaz Metan Medias25150
6Astra Giurgiu20153
7Sepsi Sfantu Gheorghe20152
8Dunarea Calarasi1715-2
9Dinamo Bucuresti1715-6
10Concordia Chiajna1715-9
11Poli Iasi1715-10
12FC Botosani1615-4
13AFC Hermannstadt1515-3
14FC Voluntari815-13