Sabie – Nationalele de Copii / Tania Lutea, campioana nationala la categoria 12-13 ani!

tania-luteaSportiva Tania Lutea este noua campioana nationala la sabie feminin individual, categoria 12-13 ani. Reprezentanta clubului CSA Steaua s-a impus in prima finala a zilei de joi in fata Mariei Matei, legitimata la CS Dinamo. Medaliile de bronz ale concursului desfasurat la Sala Floreasca din capitala au revenit sabrerelor Delia Chirca (CSTA) si Dora Szegedi (CS Riposta).

 

Programul si rezultatele inregistrate in cadrul probei:

Rezultatele partidelor de pe tabloul de 32:

Delia Chirca (CSTA) – liber
Marga Barbucianu (CSS Slobozia) – Mihaela Chitu (CS Riposta) 10-2
Ana Hopulele (CS Riposta) – Bianca Pirvu (CSS Slobozia) 10-7
Alexia Ferariu (CSS Unirea Iasi) – Felicia Iacob (CSA Steaua) 0-10
Maria Matei (CS Dinamo) – Ana Dinu (CS Dinamo) 10-0
Rebeca State (CS Sabia de Aur) – Daria Lungu (CS Dinamo) 4-10
Diana Chichernea (CSM Brasov) – Maria Stanculescu (CS Dinamo) 10-9
Daria Damian (CSS Unirea Iasi) – Mara Neacsu (CS Dinamo) 1-10
Tania Lutea (CSA Steaua) – Anastasia Popa (CSTA) 10-3
Andreea Patilea (CS Dinamo) – Iulia Visenescu (CS Dinamo) 3-10
Anisa Antonescu (CS Dinamo) – Catalina Mitroi (CS Dinamo) 10-4
Elena Radeanu (CSS Unirea Iasi) – Bianca Lupu (CSS Slobozia) 8-10
Alexia Cida (CSM Brasov) – Daria Voroneanu (CS Dinamo) 10-3
Teodora Szibes (CS Dinamo) – Georgiana Pitec (CS Dinamo) 8-10
Elena Toma (CSS Slobozia) – Brandusa Ivan (CS Dinamo) 10-9
Dora Szegedi (CS Riposta) – liber.

Rezultatele partidelor de pe tabloul de 16:

Delia Chirca (CSTA) – Marga Barbucianu (CSS Slobozia) 10-6
Ana Hopulele (CS Riposta) – Felicia Iacob (CSA Steaua) 10-8
Maria Matei (CS Dinamo) – Daria Lungu (CS Dinamo) 10-6
Diana Chichernea (CSM Brasov) – Mara Neacsu (CS Dinamo) 4-10
Tania Lutea (CSA Steaua) – Iulia Visenescu (CS Dinamo) 10-1
Anisa Antonescu (CS Dinamo) – Bianca Lupu (CSS Slobozia) 6-10
Alexia Cida (CSM Brasov) – Georgiana Pitec (CS Dinamo) 9-10
Elena Toma (CSS Slobozia) – Dora Szegedi (CS Riposta) 1-10.

Rezultatele sferturilor de finala:

Delia Chirca (CSTA) – Ana Hopulele (CS Riposta) 10-3
Maria Matei (CS Dinamo) – Mara Neacsu (CS Dinamo) 10-1
Tania Lutea (CSA Steaua) – Bianca Lupu (CSS Slobozia) 10-1
Georgiana Pitec (CS Dinamo) – Dora Szegedi (CS Riposta) 0-10.

Rezultatele semifinalelor:

Delia Chirca (CSTA) – Maria Matei (CS Dinamo) 5-10
Tania Lutea (CSA Steaua) – Dora Szegedi (CS Riposta) 10-8.

FINALA: Tania Lutea (CSA Steaua) – Maria Matei (CS Dinamo), scor 10-4.

sursa foto: frscrima.ro

Etichetat cu: , , , , ,
Postat în ALTE SPORTURI

Comenteeeezi?!!

LIGA 1 2017/18
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj562527
2FCSB522532
3CS U Craiova502515
4FC Viitorul412513
5Astra Giurgiu41259
6Dinamo Bucuresti392510
7CSM Poli Iasi39255
8FC Botosani36251
9FC Voluntari2825-9
10ACS Poli Timisoara2625-15
11Concordia Chiajna2525-3
12OSK Sf Gheorghe1925-27
13Gaz Metan Medias1625-25
14Juventus Bucuresti1125-33