Sabie – Nationalele de Copii / CS Riposta are trei jucatoare pe podiumul categoriei 10-11 ani. Ilinca Pantis este noua campioana a tarii

nationale-copii-sabie-podium-10-11Ilinca Pantis a devenit noua campioana nationala la sabie feminin, categoria 10-11 ani. Sportiva legitimata la CS Riposta Bucuresti si-a adjudecat medalia de aur dupa o evolutie perfecta in cadrul competitiei desfasurate in capitala. Celelalte concurente care au urcat pe podiumul probei, la care s-au inscris 30 de sportive, sunt Sabrina Zamfira (CS Riposta) – medalie de argint, Cela Sava Musteata (CS Riposta) si Vanesa Danciu (CSM Brasov) – medalii de bronz.

Iata programul si rezultaltele probei:

Rezultatele partidelor de pe tabloul de 32:

Magdalena Munteanu (CS Dinamo) – liber
Selina Lupu (CS Dinamo) – Sorina Ercus (CS Dinamo) 8-1
Elena Staicu (CSM Brasov) – Elena Neagu (CS Muschetarul Iasi) 8-5
Gabriela Pavel (CSM Brasov) – Vanesa Danciu (CSM Brasov) 2-8
Sabrina Zamfira (CS Riposta) – Raluca Dinu (CSS Slobozia) 8-3
Malina Matricala (CS Muschetarul Iasi) – Ioana Sebastian (CSA Steaua) 8-0
Bianca Henea (CS Muschetarul Iasi) – Bianca Ionel (CSM Brasov) 8-2
Daria Smeu (CSA Steaua) – Alina Mirancea (CSS1 Bucuresti) 2-8
Ilinca Pantis (CS Riposta) – Oana Lascu (CSS Slobozia) 8-0
Deea Pitigoi (CS Muschetarul Iasi) – Maria Badea (CSA Steaua) 0-8
Alyssa Lobontiu (CS Riposta) – Alexia Voicu (CS Dinamo) 8-0
Corina Giorgovici (CSS Slobozia) – Denisa Botezatu (CSM Brasov) 3-8
Andreea Gheorghe (CSA Steaua) – Mara Beteagu (CS Dinamo) 8-3
Denisa Parteni (CSM Brasov) – Carla Rusu (CS Riposta) 5-8
Laura Moroianu (CS Dinamo) – Sofia Birnoveanu (CS Muschetarul Iasi) 8-3
Florina Badalicescu (CS Dinamo) – Cela Sava Musteata (CS Riposta) 4-8.
Rezultatele partidelor de pe tabloul de 16:

Magdalena Munteanu (CS Dinamo) – Selina Lupu (CS Dinamo) 8-2
Elena Staicu (CSM Brasov) – Vanesa Danciu (CSM Brasov) 7-8
Sabrina Zamfira (CS Riposta) – Malina Matricala (CS Muschetarul Iasi) 8-0
Bianca Henea (CS Muschetarul Iasi) – Alina Mirancea (CSS1 Bucuresti) 3-8
Ilinca Pantis (CS Riposta) – Maria Badea (CSA Steaua) 8-4
Alyssa Lobontiu (CS Riposta) – Denisa Botezatu (CSM Brasov) 3-8
Andreea Gheorghe (CSA Steaua) – Carla Rusu (CS Riposta) 2-8
Laura Moroianu (CS Dinamo) – Cela Sava Musteata (CS Riposta) 0-8.

Rezultatele sferturilor de finala:

Magdalena Munteanu (CS Dinamo) – Vanesa Danciu (CSM Brasov) 7-8
Sabrina Zamfira (CS Riposta) – Alina Mirancea (CSS1 Bucuresti) 8-5
Ilinca Pantis (CS Riposta) – Denisa Botezatu (CSM Brasov) 8-1
Carla Rusu (CS Riposta) – Cela Sava Musteata (CS Riposta) 2-8.

Rezultaltele semifinalelor:

Vanesa Danciu (CSM Brașov) – Sabrina Zamfira (CS Riposta) 1-8
Ilinca Pantis (CS Riposta) – Cela Sava Musteata (CS Riposta) 8-4.

Finala:  Ilinca Pantis (CS Riposta) – Sabrina Zamfira (CS Riposta) 8-1

sursa foto: frscrima.ro

Etichetat cu: , , , ,
Postat în Scrima

Comenteeeezi?!!

LIGA 1 2017/18
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj401818
2FCSB381824
3CS U Craiova361811
4FC Botosani32189
5FC Viitorul291712
6Astra Giurgiu28187
7Dinamo Bucuresti24183
8CSM Poli Iasi2418-2
9ACS Poli Timisoara2318-11
10FC Voluntari2017-3
11Concordia Chiajna1718-5
12OSK Sf Gheorghe1218-20
13Gaz Metan Medias1118-23
14Juventus Bucuresti918-20