EXCLUSIV – FOTO / Debut incendiar in Liga 1! Rapid si Steaua se intalnesc in prima etapa! Programul complet al meciurilor

tragereAzi, la sediul Ligii Profesioniste de Fotbal, s-a tras la sorti programul etapelor din Liga 1 pentru sezonul urmator. Tragerea la sorti a fost facuta de Justin Stefan, secretarul general al Ligii, si Roxana Ciuhulescu.

Debutul este incendiar, Rapid si Steaua intalnindu-se chiar in prima etapa. „Ros-albastrii” vor intalni apoi o alta nou-promovata, CSU Craiova. Etapa a noua programeaza cateva meciuri interesante, printre care si derbiul Steaua – Astra.

Rapid – Steaua, etapa 1
Steaua – CSU Craiova, etapa 2
CSU – Petrolul etapa 5
Petrolul – Steaua , etapa 8
Rapid – Dinamo, etapa 9
CFR – U Cluj, etapa 9
Steaua – Astra etapa 9
Dinamo – CSU , etapa 10
Steaua – Dinamo, etapa 13
CSU – Rapid, etapa 15

Programul etapelor editiei 2014 -2015 a Ligii I este urmatorul:

Etapa I, 26 iulie

Rapid Bucuresti – Steaua Bucuresti

CS Universitatea Craiova – Pandurii Targu Jiu

CFR Cluj – Ceahlaul Piatra Neamt

ASA Targu Mures – Universitatea Cluj

Concordia Chiajna – Astra Giurgiu

Dinamo Bucuresti – Otelul Galati

FC Brasov – Petrolul Ploiesti

FC Botosani – Gaz Metan Medias

CSMS Iasi – FC Viitorul

Etapa a II-a, 2 august

Steaua Bucuresti – CS Universitatea Craiova

Pandurii Targu Jiu – CFR Cluj

Ceahlaul Piatra Neamt – ASA Targu Mures

Universitatea Cluj – Dinamo Bucuresti

Astra Giurgiu – FC Brasov

Otelul Galati – Concordia Chiajna

Petrolul Ploiesti – FC Botosani

Gaz Metan Medias – CSMS Iasi

FC Viitorul – Rapid Bucuresti

Etapa a III-a, 9 august

Rapid Bucuresti – Gaz Metan Medias

CS Universitatea Craiova – FC Viitorul

CFR Cluj – Steaua Bucuresti

Concordia Chiajna – Universitatea Cluj

Dinamo Bucuresti – ASA Targu Mures

FC Brasov – Otelul Galati

FC Botosani – Astra Giurgiu

CSMS Iasi – Petrolul Ploiesti

Pandurii Targu Jiu – Ceahlaul Piatra Neamt

Etapa a IV-a, 16 august

ASA Targu Mures – Concordia Chiajna

Steaua Bucuresti – Pandurii Targu Jiu

Ceahlaul Piatra Neamt – Dinamo Bucuresti

Universitatea Cluj – FC Brasov

Astra Giurgiu – CSMS Iasi

Otelul Galati – FC Botosani

Petrolul Ploiesti – Rapid Bucuresti

Gaz Metan Medias – CS Universitatea Craiova

FC Viitorul – CFR Cluj

Etapa a V-a, 23 august

Rapid Bucuresti – Astra Giurgiu

CS Universitatea Craiova – Petrolul Ploiesti

CFR Cluj – Gaz Metan Medias

Concordia Chiajna – Dinamo Bucuresti

FC Brasov – ASA Targu Mures

FC Botosani – Universitatea Cluj

CSMS Iasi – Otelul Galati

Steaua Bucuresti – Ceahlaul Piatra Neamt

Pandurii Targu Jiu – FC Viitorul

Etapa VI-a, 30 august

ASA Targu Mures – FC Botosani

Dinamo Bucuresti – FC Brasov

Ceahlaul Piatra Neamt – Concordia Chiajna

Universitatea Cluj – CSMS Iasi

Astra Giurgiu – CS Universitatea Craiova

Otelul Galati – Rapid Bucuresti

Petrolul Ploiesti – CFR Cluj

Gaz Metan Medias – Pandurii Targu Jiu

FC Viitorul – Steaua Bucuresti

Etapa a VII-a, 13 septembrie

Rapid Bucuresti – Universitatea Cluj

CS Universitatea Craiova – Otelul Galati

CFR Cluj – Astra Giurgiu

FC Brasov – Concordia Chiajna

FC Botosani – Dinamo Bucuresti

CSMS Iasi – ASA Targu Mures

Steaua Bucuresti – Gaz Metan Medias

Pandurii Targu Jiu – Petrolul Ploiesti

FC Viitorul – Ceahlaul Piatra Neamt

Etapa a VIII-a, 20 septembrie

ASA Targu Mures – Rapid Bucuresti

Concordia Chiajna – FC Botosani

Dinamo Bucuresti – CSMS Iasi

Ceahlaul Piatra Neamt – FC Brasov

Universitatea Cluj – CS Universitatea Craiova

Astra Giurgiu – Pandurii Targu Jiu

Otelul Galati – CFR Cluj

Petrolul Ploiesti – Steaua Bucuresti

Gaz Metan Medias – FC Viitorul

Etapa a IX-a, 27 septembrie

Rapid Bucuresti – Dinamo Bucuresti

CS Universitatea Craiova – ASA Targu Mures

CFR Cluj – Universitatea Cluj

FC Botosani – FC Brasov

CSMS Iasi – Concordia Chiajna

Steaua Bucuresti – Astra Giurgiu

Pandurii Targu Jiu – Otelul Galati

Gaz Metan Medias – Ceahlaul Piatra Neamt

FC Viitorul – Petrolul Ploiesti

Etapa a X-a, 4 octombrie

ASA Targu Mures – CFR Cluj

Concordia Chiajna – Rapid Bucuresti

Dinamo Bucuresti – CS Universitatea Craiova

FC Brasov – CSMS Iasi

Ceahlaul Piatra Neamt – FC Botosani

Universitatea Cluj – Pandurii Targu Jiu

Astra Giurgiu – FC Viitorul

Otelul Galati – Steaua Bucuresti

Petrolul Ploiesti – Gaz Metan Medias

Etapa a XI-a, 18 octombrie

Rapid Bucuresti – FC Brasov

CS Universitatea Craiova – Concordia Chiajna

CFR Cluj – Dinamo Bucuresti

CSMS Iasi – FC Botosani

Steaua Bucuresti – Universitatea Cluj

Pandurii Targu Jiu – ASA Targu Mures

Petrolul Ploiesti – Ceahlaul Piatra Neamt

Gaz Metan Medias – Astra Giurgiu

FC Viitorul – Otelul Galati

Etapa a XII-a, 25 octombrie

ASA Targu Mures – Steaua Bucuresti

Concordia Chiajna – CFR Cluj

Dinamo Bucuresti – Pandurii Targu Jiu

FC Brasov – CS Universitatea Craiova

FC Botosani – Rapid Bucuresti

Ceahlaul Piatra Neamt – CSMS Iasi

Universitatea Cluj – FC Viitorul

Astra Giurgiu – Petrolul Ploiesti

Otelul Galati – Gaz Metan Medias

Etapa a XIII-a, 1 noiembrie

Rapid Bucuresti – CSMS Iasi

CS Universitatea Craiova – FC Botosani

CFR Cluj – FC Brasov

Steaua Bucuresti – Dinamo Bucuresti

Pandurii Targu Jiu – Concordia Chiajna

Astra Giurgiu – Ceahlaul Piatra Neamt

Petrolul Ploiesti – Otelul Galati

Gaz Metan Medias – Universitatea Cluj

FC Viitorul – ASA Targu Mures

Etapa a XIV-a, 8 noiembrie

Rapid Bucuresti – Ceahlaul Piatra Neamt

ASA Targu Mures – Gaz Metan Medias

Concordia Chiajna – Steaua Bucuresti

Dinamo Bucuresti – FC Viitorul

FC Brasov – Pandurii Targu Jiu

FC Botosani – CFR Cluj

CSMS Iasi – CS Universitatea Craiova

Universitatea Cluj – Petrolul Ploiesti

Otelul Galati – Astra Giurgiu

Etapa a XV-a, 22 noiembrie

CS Universitatea Craiova – Rapid Bucuresti

CFR Cluj – CSMS Iasi

Steaua Bucuresti – FC Brasov

Pandurii Targu Jiu – FC Botosani

Ceahlaul Piatra Neamt – Otelul Galati

Astra Giurgiu – Universitatea Cluj

Petrolul Ploiesti – ASA Targu Mures

Gaz Metan Medias – Dinamo Bucuresti

FC Viitorul – Concordia Chiajna

Etapa a XVI-a, 29 noiembrie

Rapid Bucuresti – CFR Cluj

CS Universitatea Craiova – Ceahlaul Piatra Neamt

ASA Targu Mures – Astra Giurgiu

Concordia Chiajna – Gaz Metan Medias

Dinamo Bucuresti – Petrolul Ploiesti

FC Brasov – FC Viitorul

FC Botosani – Steaua Bucuresti

CSMS Iasi – Pandurii Targu Jiu

Universitatea Cluj – Otelul Galati

Etapa a XVII-a, 6 decembrie

CFR Cluj – CS Universitatea Craiova

Steaua Bucuresti – CSMS Iasi

Pandurii Targu Jiu – Rapid Bucuresti

Ceahlaul Piatra Neamt – Universitatea Cluj

Astra Giurgiu – Dinamo Bucuresti

Otelul Galati – ASA Targu Mures

Petrolul Ploiesti – Concordia Chiajna

Gaz Metan Medias – FC Brasov

FC Viitorul – FC Botosani.

Etichetat cu: , , ,
Postat în FOTBAL INTERN, Liga 1

Comenteeeezi?!!

LIGA 1 2017/18
Loc Echipa Pct. J +/-
1FCSB381824
2CFR Cluj371716
3CS U Craiova33179
4FC Botosani32189
5FC Viitorul291712
6Astra Giurgiu25176
7Dinamo Bucuresti24175
8CSM Poli Iasi2418-2
9ACS Poli Timisoara2318-11
10FC Voluntari2017-3
11Concordia Chiajna1717-4
12OSK Sf Gheorghe1117-20
13Gaz Metan Medias1017-23
14Juventus Bucuresti917-18