Debut cu dreptul in amicale pentru Dinamo! „Alb-rosii” au invins cu 5-0 Cheadle Town

dinamoFormatia din „Stefan cel Mare” a inceput cu o victorie turneul de pregatire din Anglia. Elevii lui Flavius Stoican au invins cu 5-0 in primul meci disputat in Regat, pe Cheadle Town, echipa din a 10-a liga a fotbalului englez.

La pauza a fost doar 1-0, dupa golul marcat de Miranda in minutul 23. A doua repriza a fost la discretia „ros-albilor”, care au mai inscris de 4 ori. Valentin Lazar a reusit o dubla, iar Boubacar si Lazar au marcat cate un gol.

Echipa folosita de Flavius Stoican in prima repriza:

Marc – Fai, Durimel, Ad. Popa II, Radu – Nedelcearu, Boubacar – Buia, Miranda, Velici – Lemac

Echipa folosita in repriza a doua:

Samoila – Rus, Ionita, Crisan, Barboianu – Miranda, Boubacar – Gavrila, Nedelcearu, Lazar – Bilinski

Dinamovistii vor disputa al doilea meci de pregatire miercuri, 2 iulie, cu Gap Connah’s Quay, din tara Galilor. „Ros-albastrii” mai au in program inca 3 amicale, pe 4 iulie (adversar neanuntat inca), pe 6 iulie cu Hearts of Midlothian s pe 8 iulie cu Ludogorets Razgrad.