FINAL / Franta – Nigeria 2-0. „Cocosii” se califica in sferturi, unde doar o surpriza nu i-ar aduce in cale Germania

Franta-Nigeria-CMFranta si Nigeria au jucat azi pentru un loc in sferturile de finala ale Mondialului. Echilibrul a persistat intre cele doua formatii pana in minutul 79, cand Pogba a profitat de o mare greseala a portarului nigerian si a deschis scorul. Africanii nu au mai resuit sa revina in joc, primind si golul doi in prelungiri, cand Yobo a deviat mingea in proprie poarta. Francezii asteapta in sferturi Germania, fiind greu de crezut ca cealalta echipa africana din optimi, Algeria poate produce surpriza.

Echipe de start:

Franta: Lloris – Debuchy, Varane, Koscielny, Evra – Pogba, Matuidi, Cabaye – Valbuena, Giroud, Benzema.

Nigeria: Enyeama – Ambrose, Yobo, Oshaniwa, Omeruo – Onazi, Mikel – Musa, Odemwingie, Moses – Emenike