Spada / CS Satu Mare a luat pentru a doua oara la rand titlul la Campionatul National de Copii. Maria Stan si Daria Olteanu au castigat aurul in probele individuale

cs-satu-mareElevele lui Nagy Lehel (foto) au castigat al doilea titlu consecutiv pentru CS Satu Mare, in proba de spada, categoria 12-13 ani, la Campionatul National de Copii. Dupa seria nefasta de infrangeri suferite miercuri, in concursurile individuale, tinerele satmarence au cucerit din nou aurul. Argintul a fost adjudecat de CSS Quatro Bucuresti, iar bronzul a revenit celor de la CS UNEFS, care a trecut in finala mica de LPS Craiova1.

Iata cum a decurs concursul la categora 12-13 ani.
Rezultatele meciurilor de pe tabloul de 16 sunt:

CSS Quarto – CS Engarde2 45-16
CS Engarde1 – LPS Craiova2 36-45
CS UNEFS – ACS Stesial 45-31
CS Farul – CSS1 Constanta 28-45
CS Satu Mare – ACS Contraatac2 45-10
LPS Craiova2 – CS Olimpia1 31-45
CSA Steaua – ACS Contraatac1 45-36
CS Olimpia2 – LPS Craiova1 13-45.

Rezultatele partidelor de pe tablourile locurilor 1-8 si 9-16 sunt:

Tabloul locurilor 1-8:
CSS Quarto – LPS Craiova2 45-21
CS UNEFS – CSS1 Constanta 45-41
CS Satu Mare – CS Olimpia1 45-22
CSA Steaua – LPS Craiova1 43-44
Tabloul locurilor 9-16:
CS Engarde2 – CS Engarde1 32-45
ACS Stesial – CS Farul 45-42
ACS Contraatac2 – LPS Craiova3 43-45
ACS Contraatac1 – CS Olimpia2 45-20.

Rezultatele meciurilor de clasament sunt:

Semifinale:
CSS Quarto – CS UNEFS 45-38
CS Satu Mare – LPS Craiova1 45-34
Locurile 5-8:
LPS Craiova2 – CSS1 Constanta 31-45
CS Olimpia1 – CSA Steaua 27-45
Locurile 9-12:
CS Engarde1 – ACS Stesial 45-41
LPS Craiova3 – ACS Contraatac1 31-45
Locurile 13-16:
CS Engarde2 – CS Farul 33-45
ACS Contraatac2 – CS Olimpia2 44-45.

Rezultatele finalelor sunt:

Finala mica:
CS UNEFS – LPS Craiova1 45-43
Finala locurilor 5-6:
CSS1 Constanta – CSA Steaua 44-45
Finala locurilor 7-8:
LPS Craiova2 – CS Olimpia1 45-39
Finala locurilor 9-10:
CS Engarde1 – ACS Contraatac1 37-45
Finala locurilor 11-12:
ACS Stesial – LPS Craiova3 45-33
Finala locurilor 13-14:
CS Farul – CS Olimpia2 45-30
Finala locurilor 15-16:
CS Engarde2 – CS Olimpia2 35-45.

Finala mare

CSS Quarto Bucuresti – CS Satu Mare 40-45

La concursul individual, categoria 8-9 ani, medalia de aur a fost cucerita de Maria Stan, care a invins-o in finala mare pe Eva Marinescu cu scorul de 8-7, ambele sportive fiind legitimate la CSS1 Constanta.

Iata cum s-a desfasurat concursul:

Rezultatele partidelor de pe tabloul de 16:

Eva Marinescu (CSS1 Constanta) – liber
Ilinca Ionescu (ACS Stesial) – Alexandra Zdrenghea (ACS Stesial) 1-0
Alexandra Rusu (ACS Stesial) – Ana Poleuca (ACS Stesial) 7-8
Teodora Serban (LPS Oradea) – Georgiana Dragomir (ACS Stesial) 4-8
Eva Letzner (CSS Quarto) – Alexia Blaj (CSS Tg. Mures) 8-1
Patrisia Lungu (CS Farul) – Nicoleta Luca (ACS Contraatac) 3-8
Miruna Cojocaru (CS UNEFS) – Ioana Lazar (ACS Stesial) 5-4
Ariana Nemes (CS Satu Mare) – Maria Stan (CSS1 Constanta) 2-8.

Rezultatele meciurilor din sferturile de finala:

Eva Marinescu (CSS1 Constanta) – Ilinca Ionescu (ACS Stesial) 8-2
Ana Poleuca (ACS Stesial) – Georgiana Dragomir (ACS Stesial) 4-8
Eva Letzner (CSS Quarto) – Nicoleta Luca (ACS Contraatac) 8-3
Miruna Cojocaru (CS UNEFS) – Maria Stan (CSS1 Constanta) 6-8.

Rezultatele semifinalelor:

Eva Marinescu (CSS1 Constanta) – Georgiana Dragomir (ACS Stesial) 8-6
Eva Letzner (CSS Quarto) – Maria Stan (CSS1 Constanta) 7-8.

La categoria 10-11 ani, medalia de aur a fost adjudecata de Daria Olteanu, care s-a impus in finala mare in fata lui Diana Zota cu 8-7.

Desfasurarea concursului la categoria 10-11 ani:

Rezultatele de pe tabloul de 64:

Boglarka Szabo (CS Satu Mare) – liber
Ana Maria Zaharia (ACS Contraatac) – Diana Tataru (CS Engarde) 5-8
Ioana Stegarescu (ACS Stesial) – liber
Diana Grozea (CS UNEFS) – liber
Georgiana Tataru (CS UNEFS) – liber
Alexandru Musat (CS Engarde) – liber
Mara Enescu (CS Olimpia) – liber
Daria Olteanu (CSS Constanta) – liber
Elena Dumitru (CS UNEFS) – liber
Ioana Marculescu (ACS Stesial) – Giulia Zecchetto (CS Olimpia) 1-8
Eda Petrache (CSA Steaua) – liber
Diana Rosca (CS Olimpia) – liber
Andrada Iacob (ACS Contraatac) – liber
Iulia Munteanu (CS Farul) – liber
Ioana Popescu (LPS Craiova) – Ioana Irimia (CS Farul) 8-5
Andrada Ghica (ACS Stesial) – liber
Ioana Draghici (ACS Stesial) – liber
Rebeca titimeaua (CSS Constanta) – Andra Constantin (CS Olimpia) 8-7
Maria Craciun (CS Satu Mare) – liber
Victoria Brailoiu (CS Olimpia) – liber
Anja Belanda (CSS Constanta) – liber
Ilinca Gruia (CSA Steaua) – liber
Ioana Balan (CS Engarde) – Roberta Dumitru (CS Olimpia) 6-8
Diana Zota (ACS Contraatac) – liber
Andreea Dobran (LPS Craiova) – liber
Miruna Chiru (CSS Tg. Mures) – stefania Iordachi (CS Farul) 3-8
Ingrid Dorgan (ACS Contraatac) – liber
Melissa Stanescu (CS UNEFS) – liber
Elena Nurciu (CS Farul) – liber
Clara Niculescu (CS UNEFS) – liber
Teodora Ion (CS Farul) – Miruna Craciun (CS Farul) 8-7
Bianca Moroianu (CSS Quarto) – liber.

Rezultatele meciurilor de pe tabloul de 32 sunt:

Boglarka Szabo (CS Satu Mare) – Diana Tataru (CS Engarde) 8-2
Ioana Stegarescu (ACS Stesial) – Diana Grozea (CS UNEFS) 8-1
Georgiana Tataru (CS UNEFS) – Alexandru Musat (CS Engarde) 8-6
Mara Enescu (CS Olimpia) – Daria Olteanu (CSS Constanta) 4-8
Elena Dumitru (CS UNEFS) – Giulia Zecchetto (CS Olimpia) 8-7
Eda Petrache (CSA Steaua) – Diana Rosca (CS Olimpia) 8-7
Andrada Iacob (ACS Contraatac) – Iulia Munteanu (CS Farul) 5-8
Ioana Popescu (LPS Craiova) – Andrada Ghica (ACS Stesial) 5-8
Ioana Draghici (ACS Stesial) – Rebeca titimeaua (CSS Constanta) 8-4
Maria Craciun (CS Satu Mare) – Victoria Brailoiu (CS Olimpia) 8-3
Anja Belanda (CSS Constanta) – Ilinca Gruia (CSA Steaua) 8-5
Ioana Balan (CS Engarde) – Diana Zota (ACS Contraatac) 2-8
Andreea Dobran (LPS Craiova) – stefania Iordachi (CS Farul) 8-6
Ingrid Dorgan (ACS Contraatac) – Melissa Stanescu (CS UNEFS) 7-6
Elena Nurciu (CS Farul) – Clara Niculescu (CS UNEFS) 8-4
Teodora Ion (CS Farul) – Bianca Moroianu (CSS Quarto) 3-8.

Rezultatele meciurilor de pe tabloul de 16 sunt:

Boglarka Szabo (CS Satu Mare) – Ioana Stegarescu (ACS Stesial) 8-2
Georgiana Tataru (CS UNEFS) – Daria Olteanu (CSS Constanța) 7-8
Elena Dumitru (CS UNEFS) – Eda Petrache (CSA Steaua) 8-0
Iulia Munteanu (CS Farul) – Andrada Ghica (ACS Stesial) 3-8
Ioana Draghici (ACS Stesial) – Maria Craciun (CS Satu Mare) 8-7
Anja Belanda (CSS Constanța) – Diana Zota (ACS Contraatac) 7-8
Andreea Dobran (LPS Craiova) – Ingrid Dorgan (ACS Contraatac) 4-8
Elena Nurciu (CS Farul) – Bianca Moroianu (CSS Quarto) 8-7.
Rezultatele partidelor din sferturile de finala sunt:

Boglarka Szabo (CS Satu Mare) – Daria Olteanu (CSS Constanța) 7-8
Elena Dumitru (CS UNEFS) – Andrada Ghica (ACS Stesial) 5-8
Ioana Draghici (ACS Stesial) – Diana Zota (ACS Contraatac) 4-8
Ingrid Dorgan (ACS Contraatac) – Elena Nurciu (CS Farul) 6-8.
Daria Olteanu (CSS Constanța) – Andrada Ghica (ACS Stesial) 8-7
Diana Zota (ACS Contraatac) – Elena Nurciu (CS Farul) 8-1.

Finala mare:

Daria Olteanu (CSS Constanta) – Diana Zota (ACS Contraatac Bucuresti) 8-7.

sursa foto: frscrima.ro

Etichetat cu: , , , ,
Postat în ALTE SPORTURI

Comenteeeezi?!!

LIGA 1 2017/18
Loc Echipa Pct. J +/-
1FCSB381824
2CFR Cluj371716
3CS U Craiova33179
4FC Botosani32189
5FC Viitorul291712
6Astra Giurgiu25176
7Dinamo Bucuresti24175
8CSM Poli Iasi2418-2
9ACS Poli Timisoara2318-11
10FC Voluntari2017-3
11Concordia Chiajna1717-4
12OSK Sf Gheorghe1117-20
13Gaz Metan Medias1017-23
14Juventus Bucuresti917-18