Steaua a fost invinsa de FC Chiasso in primul amical al verii!

Steaua-FC-Chiasso-amicalSteaua a pierdut primul amical al acestei veri, scor 1-2, impotriva echipei FC Chiasso, formatie din Liga a 2-a elvetiana. Campioana a deschis scorul in primul sfert de ora, insa elvetienii au revenit dupa pauza.

Parvulescu a deschis scorul, dupa o actiune gandita de tanarul Valceanu, continuata de Iancu. Dupa mai multe schimbari facute de campioana Ligii 1, elvetienii au punctat in minutele 61 si 67 prin Eldin si Orlando.

Cel de-al doilea amical al Stelei se va disputa pe 25 iunie, de la ora 20:00, tot cu o echipa din liga secunda elvetiana, FC Lugano.

Steaua (prima repriza): Fl. Nita – Rapa, Szukala, Tosca, Latovlevici – Valceanu, I. Neagu, N. Stanciu – Gradinaru, G. Iancu,  Parvulescu

Steaua (a doua repriza)Fl. Nita (Cojocaru ’65) – G. Matei, Varela, Rapa, Tosca (Pham ’71) – Chipciu (Parvulescu 71), Radut, Tanase – Ad. Popa, Keseru, Tarnovan
Antrenor: Costel Galca