FINAL / Perechea Mergea/Draganja a cedat in fata ibericilor Granollers/Lopez, in semifinalele probei de dublu de la Roland Garros

mergea-dublu

UPDATE / Din pacate, Florin Mergea si Marin Draganja au trebuit sa se recunoasca invinsi, in semifinalele probei masculine de dublu, in fata ibericilor Marcel Granollers/ Marc Lopez, scor 3-6, 6-1, 3-6.

UPDATE / Setul al treilea pare ca este sub controlul perechii spaniole, care a reusit un break, conducand cu 5-2.

UPDATE / In cele din urma, setul secund a fost in totalitate la discretia perechii romane-croate, care s-a impus cu 6-1, egaland situatia la seturi.

UPDATE / Setul secund este dominat de Mergea si Draganja, care au reusit un break si conduc cu 3-0!

UPDATE / Primul set a fost adjudecat de perechea spaniola, scor 6-3.

Partida dintre perechea romano-croata si cuplul spaniol, cap de serie nt 12, va incepe de la ora 15:00, pe arena „Suzanne Lenglen”. Sport Total FM va va tine la curent cu desfasurarea in timp real a scorului.

Inainte de acest meci sunt programate doua partide din turneul legendelor (Kim Clijsters/Martina Navratilova – Iva Majoli/Anastasia Maskina si Mikael Pernfors/Mats Wilander – Mansour Bahrami/Cedric Pioline).

De asemenea, Ioana Ducu si Ioana Loredana Rosca vor intalni, pe terenul 16, cuplul spaniol Paula Badosa Gibert/Aliona Bolsova Zadoinov, iar Elena Gabriela Ruse si Irina Simanovici(Belarus) vor juca, pe terenul 14, cu perechea Naiktha Bains/Tornado Alicia Black(Australia/SUA), in sferturile de finala ale probei de dublu junioare.