FINAL / Rapid – CSMS Iasi 2-2. Meci dramatic in Giulesti. CSMS Iasi promoveaza in Liga 1, Rapidul mai trebuie sa asteapte decizia TAS

rap-csmRapid si CSMS Iasi au remizat, smabata, pe Giulesti, adjudecandu-si primele doua locuri ale Seriei 1, pozitii de pe care din punct de vedere sportiv, cele doua echipe sunt promovate in Liga 1. Rapidul nu a primit insa licenta si doar in urma unui raspuns de la TAS pe marginea contestatiei depuse la decizia Comisiei de Licentire, formatia „alb-visinie” va afla daca in sezonul urmator va reveni sau nu in primul esalon.

In meciul de sub Podul Grant, scorul a fost deschis de Alexandru Coman, cu un sut superb din lovitura libera, in minutul 36. CSMS Iasi a reusit sa egaleze dupa o serie de ratari de o parte si de alta, in minutul 77, prin Olah, pentru ca 5 minute mai tarziu Onofras sa rastoarne scorul, reducant tribunele giulestene la tacere.

Acelasi Alexandru Coman a realizat insa dulba in minutul 90, stabilind scorul final al partidei, un 2-2 care, din punct de vedere sportiv, le readuce pe cele doua adversare in Liga 1, insa certitudinea este doar de partea iesenilor.

Vezi cum s-a desfasurat meciul:

Rapid: Draghia – Voicu, Lung, Iacob, Vasile – Paun, Selagea, Negru, Coman – Calin, Niculae
Antrenor: Viorel Moldovan

CSMS Iasi: Balan – Radovic, Plamada, Mihalache, Vladu, Cretu, Botoi, Olah, L. Mihai, Herghelegiu, Dedu
Antrenor: Marius Lacatus