FINAL / ACS Berceni – Rapid Bucuresti 2-2. Giulestenii reusesc cu sansa sa se mentina in „coada” lui CSMS Iasi

Berceni-RapidACS Berceni si FC Rapid au incheiat la egalitatea meciul disputat in etapa a opta a play-off-ului, scor 2-2. Scorul a fost deschis de  giulesteni, in minutul 28 prin Alexandu Coman, dar ilfovenii au egalat un sfert de ora mai tarziu prin Alexandru Stan, restabilind echilibrul pe tabela de marcaj pentru pauza.

In repriza a doua sirul evenimentelor s-a inversat intrucatva. Viorel Stan a rasturnat scorul, in minutul 52, iar 11 minute mai tarziu Daniel Niculae a reusit sa marcheze dupa o serie de ratari imense, care din pacate pentru suflarea rapidista au continuat si dupa golul de 2-2, conservat pe tabela de marcaj pana la fluierul final.

Desi a obtinut doar un punct in Berceni, Rapidul isi pastreaza nealterate sansele la promovare, cel putin din punct de vedere sportiv, intrucat CSMS Iasi si FC Clinceni, principalele contracandidate ale giulestenilor in lupta pentru unul dintre primele doua locuri ale Seriei 1, au remizat cu scorul de 1-1.