FINAL / FC Botosani – Dinamo 1-2. Bilinski reuseste „dubla” si aduce victoria pentru „ros-albi”

10374361_787990367879882_1484695244_nSingura partida a zilei care nu prezinta niciun interes, decat de palmares, s-a jucat la Botosani, unde gazdele au primit vizita celor de la Dinamo. Moldovenii au inceput bine partida si au deschis scorul din penalti, in minutul 17. Botosanenii nu s-au bucurat nici 10 minute, pentru ca Bilinski a adus egalarea, pentru ca tot el sa inscrie si golul victoriei in a doua repriza. Moldovenii, termina onorbail acest prim sezon in Liga 1, clasandu-se in prima jumatate a clasamentului.

Echipele care vor evolua:

FC BOTOSANI: Lazar – Patache, Ivanovs, Tincu, Acsinte – Danci, Codoban – Vertelis, Croitoru, Fulop – Hadnagy

DINAMO: Samoila – L. Rus, Popa, D.Grigore, Fai – Serban, Barboianu – Velici, Rotariu, V. Lazar – Bilinski