FINAL / U Cluj – Pandurii 0-3. Gorjenii castiga la scor pe mana „sepcilor-rosii”

ucj-panPandurii s-a impus la scor de neprezentare in deplasare cu Universitatea Cluj, intr-un meci cu un ritm halucinant. Desi gazdele au inceput meciul mai agresivi, gorjenii au reusit rapid sa preia controlul partidei, supunandu-l pe portarul Veselelovsky la un sir sufocant de atacuri.

Dupa o prima repriza in care tabela de marcaj a ramas nemodificata in ciuda a doua mari ocazii de gol la fiecare poarta, Pandurii deschide scorul, in minutul 49, prin Abrudan, care a deviat in proprie poarta sutul lui Sendroiu.

Sase minute mai tarziu, Dos Santos inscrie si el in poarta fostei sale echipe, pentru ca un alt fost jucator al „sepcilor-rosii”, Erico sa clarifice lucrurile in minutele de prelungiri, dupa o sumedenie de atacuri irosite de gazde in incercarea de salva macar un punct.

Vezi cum s-a desfasurat meciul:

Universitatea Cluj: Veselovsky – Neag, Ninu, Abrudan, Gercaliu – Lungu, Bucşă (cpt.) – Boutadjine, Cristocea, Borza – Lemnaru

Pandurii: Stanca – Breeveld, Paraskevas, Erico, Unguruşan (cpt) – Elton da Silva, Nistor – Buleică, Dos Santos, Distefano – Shamsin