FINAL / Steaua – Otelul 2-2. Keseru, eroul serii pe Arena Nationala! Medaliile ajung din nou pe pieptul „ros-albastrilor”

ste-oteSteaua si Otelul au remizat in ultima etapa a Ligii 1, scor 2-2, intr-un meci cu un ritm foarte bun, in care stelistii s-au multumit sa dea replica galatenilor de fiecare data cand acestia au inscris.

Dupa o prima repriza cu ocazii de ambele parti, „otelarii” au reusit sa deschida scorul in minutul ’62, prin Ciprian Milea. Keseru nu a fost insa de acord cu rezultatul de pe tablea si a egalat sase minute mai tarziu cu o executie rafinata peste Goicoechea.

Cu sapte minute inainte de finalul timpului regulamentar de joc, Parvulescu ar fi putut sa provoace un dezastru in sufletele zecilor de mii de suporteri stelisti veniti pe Arena Nationala sa sarbatoreasca ridicarea celu de-al 25-lea titlu. Jucatorul stelist a deviat in propria poarta o centrare  a lui Filip. De data aceasta Keseru a avut nevoie de doar 5 minute pentru a restabili egalitate, ce-i drept dupa o pasa de-a gata asigurata de Piovaccari.

Desi pe final „ros-albastrii” au forta rasturnarea scorului, meciul s-a incheiat in cele din urma la egalitate, rezultat onorabil, care a ingaduit intregii suflari steliste sa sarbatoreasca din plin un nou titlu.

Vezi cum s-a desfasurat meciul:

Steaua: Nita – Matei, Rapa, Georgievski, Pirvulescu – Filip, Sanmartean (cpt) – Iancu, Valceanu, Stanciu – Piovaccari

Otelul :Goicoechea, St.Tritz, Filip, Miselaricu, Sevillano, S.Costin, Astafei, Milea, Giurgiu (cpt.), Bajenaru, Zaharia