FINAL / Concordia – FC Botosani 1-1. Chiajna se salveaza de la retrogradare cu o remiza triumfatoare

concordia-fc-botosaniConcordia Chiajna si FC Botosani au remizat cu scorul de 1-1, reuzltat care avantajeaza ambele echipe. Daca Ilfovenii mai aveau nevoie de un singur punct pentru a nu se mai gandi la pericolul retorgradarii in ultima etapa a sezonului, FC Botosani obtine un punct onorabil in deplasare, care ii consolideaza prezenta in prima jumatate a clasamentului.

Scorul a fost deschis de gazde, in minutul 19, prin Welingtoncc, care a dezghetat tabela de marcaj in urma unui penalty. Oaspetii au reusit sa egaleze insa in ultimele patru minute ale timpului regulamentar de joc, Croitoru „asezand” mingea in plasa din lovitura libera.

Vezi cum s-a desfasurat meciul:

Concordia: Ramniceanu – V. Dima, Leca, Melinte, Bambara – Serediuc, Onduku, Ispir, Papasterianos – D. Florea, Wellington

FC Botosani: Lazar – Dinu, Ivanovs, Tincu, Acsinte – Vasvari, Ghinca, Danci – Stojkov, Carjan, Fulop