FINAL / Ceahlaul – FC Vaslui 2-0. Nemtenii sunt oficial salvati de la retrogradare!

ceahlaul-fc-vasluiCeahlaul a castigat clar partida cu FC Vaslui din penultima etapa a Ligii 1, obtinand trei puncte care pun echipa de sub Pietricica la adapost de orice emotii in ultima etapa a sezonului, salvandu-se matematic de la retrogradare.

In fata unei echipe lipsite de motivatie, gazdele au controlat meciul de la un capat la altul. Achim a deschis scorul in minutul 9, iar Gheorghiu a dublat diferenta 12 minute mai tarziu.

Pe fondul jocului lipsit de apetit ofensiv al vasluienilor, nemtenii nu au mai fortat deloc in restul partidei, care s-a incheiat dupa zeci de minute in care fotbalul a fost cel mult mimat.

Vezi cum s-a desfasurat meciul:

CEAHLAUL: Jovic – Cazan, Marc, Ichim, Dumitras – Onciu, Achim – Chitosca, Gheorghiu, Constantinescu – Jula

FC VASLUI:  Ormenisan – Buziuc, Mares, Balaur, Popovici – Popa, Enescu, Nenita, Sluser – Patulea, Temwanjera