FINAL / Dinamo Bucuresti – Sageata Navodari 4-1. „Cainii” trimit Sageata cu un picior in „groapa” inca din prima repriza

Dinamo-SageataSfarsit de campionat debusolant in Liga 1. Doua echipe cu un start diferit in sezonul care se apropie de sfarsit, incheie campionatul cu evolutii contradictorii. Astfel, dupa un start dezolant de slab, Dinamo reuseste sa-si consolideze locul 4 in clasamentul Ligii 1, cu o victorie brutala in fata Sagetii, penultima clasata, dar a carei debut pe prima scena a fotbalului romanesc a fost unul promitator.

„Cainii” si-au impus autoritatea asupra nou-promovatei inca din prima repriza. Lazar a deschis scorul in minutul 19, sase minute mai tarziu, Tucudean a dublat diferenta, iar Cosmin Matei a aplicat lovitura de gratie a mitanului intai, reusind sa marcheze pentru 3-0, in minutul 43.

La adapostul rezultatului atins inainte de pauza, elevii lui Flavius Stoican nu au mai fortat la fel de mult in a doua parte a meciului, dar cu toate acestea, Lazar a avut ambitia de a realiza „dubla”, marind din nou diferenta.

In ultimul minut regulamentar de joc, oaspetii au marcat, prin Dinu, golul de onoare, absolut lipsit de importanta in economia meciului si a luptei Sagetii pentru evitarea retorgradarii.

Vezi cum s-a desfasurat meciul:

Dinamo: Naumovski – Rus, Dr. Grigore, Thicot, Fai – Boubacar, Elton – C. Matei. C. Munteanu, Vl. Lazar – Tucudean

Sageata: Baican – Peteleu, Cr. Munteanu, Fl. Popa, D. Lopez – Dulee, Muzac – Fl. Achim, Vezan, Deletici – M. Roman II