Campionatele Nationale de box pentru tineret / Rezultatele din prima si a doua zi!

box01n-9amBraila gazduieste zilele acestea Campionatul National de box pentru tineret. In prima gala a nationalelor de box pentru tineret de la Braila s-au disputat 16 meciuri la sase categorii de greutate si pe ansamblu, favoritii au promovat in faza urmatoare. Cea de a doua gala a fost mult mai spectaculoasa si nu mai putin de 13 meciuri s-au incheiat inainte de limita.

Finalele se vor dispta sambata, de la ora 18:00.

Rezultatele inregistrate in prima gala:

Categ. 46-49kg: Ionut Vulpe (Mangalia) cp – Marian Bacanu (Steaua)

Categ. 60kg: Darius Stanica (Craiova) cp – Flavius Mitran (Mangalia)

Categ. 60kg: Ionel Ioan (Cluj) cp – Gabriel Bujor (Steaua)

Categ. 60kg: Robert Neicu (Navodari) cp – Andrei Lazar (Baia Mare)

Categ. 64kg: Ovidiu Folea (Muscel) TKO R2 – Gabriel Badea (Brasov)

Categ. 64kg: Mihai Dumitru (Mioveni) cp – Alexandru Sidor (Oradea)

Categ. 64kg: Adrian Botusan (Suceava) cp – Ionut Badaluta (Buzau)

Categ. 64kg: Alin Azoitei (Farul) cp – Marian Pitigoi (Steaua)

Categ. 64kg: Ovidiu Trandafir (Craiova) cp – Vlad Sava (Braila)

Categ. 69kg: Raul Pop (Zalau) cp – Robert Ivascu (Muscel)

Categ. 75kg: Iulian Nita (Dinamo) cp – stefan Chereches (Olimpia)

Categ. 75kg: Ionut Mares (Olimpia) cp – Claudiu Paun (Steaua)

Categ. 75kg: Marinel Florian (Slatina) TKO R1 – Sebastian Livadariu (Farul)

Categ. 75kg: Adrian Ciobanu (Slatina) cp – Horia Garbea (Simion)

Categ. 75kg: Iulian Ivanov (Bacau) TKO R2 – Paul Chirila (Timisoara)

Categ. ^91kg: Alexandru Precup (Alba) TKO R1 – Valentin Tamba (Mangalia)

Rezultatele inregistrate in ziua a doua a nationalelor de box:

Categoria 52 kg: Alexandru Ionita (Dinamo) cp – Florin Dragomir (Steaua)

– George Ceparu (Calarasi) cp – Alexandru Cioban (Cluj)

– Ionut Ples (Alba Iulia) TKO R2 – Florin Pita (CSM Braila)

– Marin Ruta (Resita) TKO R3 – Relu imparatelu (Targoviste)

Categoria 56kg: Sorin Panoiu (Bucuresti) TKO R1 – Ciprian Mezaros (Olimpia)

– Andrei Nicorescu (Bacau) cp – Martin Lambru (Bucuresti)

– Alexandru Giurgea (Braila) TKO R1 – Adrian Voicu (Timisoara)

– Robert Jitaru (Braila) TKO R2 – Machedon Salageanu (Rapid)

Categoria 69kg: Ionut Petris (Farul) cp – Daniel Capata (Zalau)

– Daniel Cristofan (Bacau) cp – Raul Pop (Sighet)

– Ionut Socareva (Resita) cp – Ion Constantinescu (Steaua)

– Alin Gheorghe (Ploiesti) cp – Raul Aliman (Mangalia)

– Raul Pop (Zalau) cp – Ion serban (Olimpia)

– Lucian Salageanu (Rapid) TKO R1 – Alexandru Sorescu (Bucuresti) 5)

– Costinel Puiu (Muscel) TKO R1 – Lucian Presecan (Cluj)

– Daniel Costea (Calarasi) TKO R1 – Daniel Nuta (Pitesti)

Categoria 81kg: Andrei Aradoaie (Dinamo) TKO R1 – Constantin Anghel (Slatina)

– Ionut Moisescu (Braila) TKO R3 – Paul Covaci (Zalau)

– Alexandru Tabarca (Targoviste) TKO R1 – Mihail stefan (Buzau)

– Laurentiu Barneata (Olimpia) TKO R1 – serif Ion (Bucuresti

Categoria 91kg: Claudiu Cristea (Dinamo) TKO R2 – Laurentiu Matei (Ploiesti)

– serban Stiop (Oradea) cp – Adrian Majineanu (Galati)

Etichetat cu: , ,
Postat în ALTE SPORTURI, Box

Comenteeeezi?!!

LIGA 1 2017/18
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj401818
2FCSB381824
3CS U Craiova361811
4FC Botosani32189
5FC Viitorul301812
6Astra Giurgiu28187
7Dinamo Bucuresti24183
8CSM Poli Iasi2418-2
9ACS Poli Timisoara2318-11
10FC Voluntari2118-3
11Concordia Chiajna1718-5
12OSK Sf Gheorghe1218-20
13Gaz Metan Medias1118-23
14Juventus Bucuresti918-20