FINAL / Simona Halep a trecut de americanca Madison Keys, in trei seturi, scor 5-7, 6-0, 6-1!

halep

FINAL / Simona Halep si-a adjudecat si setul trei, la fel de autoritar 6-1, astfel ca sportiva noastra merge mai departe!

UPDATE / Setul trei incepe in aceeasi maniera ca si cel precedent: 2-0 pentru Simona, care urmeaza la serviciu!

UPDATE / Setul doi a fost adjudecat categoric de catre Simona Halep, scor 6-0, scorul fiind acum 1-1 la seturi.

UPDATE / Dominarea Simonei continua, scorul devenind 4-0 in setul secund!

UPDATE / Setul doi este controlat, cel putin pentru inceput, de Halep, care conduce cu 2-0 si se afla la serviciu.

UPDATE / Din pacate, primul set a fost adjudecat de americanca, scor 5-7!

UPDATE / Cate doua gameuri de fiecare parte au fost, iar scorul a devenit 5-4 pentru sportiva noastra.

UPDATE / Situatia a ramas neschimbata si dupa alte doua gameuri: 3-2 pentru Halep. Keys la serviciu.

UPDATE / /Trei gameuri s-au scurs din primul set, ambele jucatoare reusind sa-si castige ser4viciul de fiecare data. Halep, la conducere!

Ziua de miercuri a turneului de la Roma este dedicata meciurilor din turul secund, acolo unde Simona Halep, cap de serie numarul 4, o va intalni pe americanca Madison Keys (36 WTA), meciul urmand a incepe la ora 15:50. Sport Total FM va va tine la curent cu evolutia scorului in timp real!

Anul trecutm, Halep a ajuns pana in semifinale, atunci fiind momentul cand jucatoarea noastra a inceput progresul in circuitul international. A fost eliminata de Serana Williams.

Pentru turul urmator, Simona si-a aflat deja posibila adversara din optimi. Este vorba despre Carla Suarez Navarro (Spania), jucatoare aflata in mare forma.