FINAL / Gaz Metan – Dinamo 1-1. Bawab aduce un punct mediesenilor la ultima faza a meciului

gaz-dinUltimul meci al zilei de sambata a adus fata in fata pe cei de la Gaz Metan si Dinamo. „Ros-albii” au caondus cu 1-0 din minutul 16, dupa reusita lui Matei. Dupa alte 4 minute formatia din „Stefan cel Mare” a obtinut un penalti, insa Grigore a ratat de la punctul cu var, sutul lui fiind scos de Plesca. Se parea ca meciul se indreapta spre o victorie a „cainilor”, insa Bawab a adus egalarea la ultima faza a meciului, in minutul 95.

Echipe de start:

Gaz Metan: Plesca,€“ Trtovac, Frasinescu, Muth, Buzean, Tahar, Cr. Todea (cpt), Al. Munteanu, C. Petre, Fl. Dan, Medeiros da Silva

Dinamo: Balgradean – Barboianu, Thicot, D. Grigore (cpt), St. Filip – Ct. Munteanu, Boubacar – V. Lazar, C. Matei, D. Rotariu – Tucudean