FINAL / Simona Halp si-a luat revansa in fata Anei Ivanovic, in sferturile turneului de la Madrid, dupa un dublu 6-2!

simona-halepSimona Halep si Ana Ivanovic se infrunta in primul meci al zilei pe Arena „Arantxa Sanchez Vicario”. Meciul a inceput de la 16:00. 2-1 este scorul intalnirilor directe cele doua sportive.

Sarboaica Ana Ivanovici e cea care a invins-o pe Simona, anul acesta, pe zgura de la Arenele BNR, in Fed Cup, si care are un inceput de an fantastic.

UPDATE / Simona se impune si in acest set, tot cu 6-2, si isi ia revansa dupa infrangerea din Fed Cup!

UPDATE / Setul secund este inceput in forta de Halep, care a facut repede break-ul, dar Ivanovici a egalat cu un rebreak! 1-1

UPDATE / Dupa un inceput debordant al sarboaicei, doua gameuri adjudecate rapid, Simona a intors scorul si a castigat primul set cu 6-2, dupa 27 de minute!

1. Fane spune:

Felicitari! O revansa clara,dupa acel meci de la Bucuresti din FedCup.Pregateste-te Kvitova.