Rezultate – Liga 3 / Etapa a V-a din play-off si play-out! Zece meciuri se vor disputa sambata, de la ora 18:00

liga3Liga a treia a programat, vineri, majoritatea intalnirilor din cele sase serii ale ligii a treia. Partidele vor incepe de la ora 18:00. Sambata, alte 10 meciuri se vor disputa de la aceeasi ora.

Programul complet al meciurilor din cele sase serii:

SERIA I

Kosarom Pascani – FCM Dorohoi 0-0
Cetatea Targu Neamt – Petrotub Roman 2-1
Em. Petrescu (38), Dutciuc (73) / Stahie (58)
Aerostar Bacau – Ceahlaul II Piatra Neamt 2-0
Dobos (22), Artenie (58)
Bucovina Radauti – CSM Moinesti 2-0
M. Negrut (48), Sabie (85)
stiinta Miroslava – Bucovina Pojorata, se disputa sambata, de la ora 18:00.
Sporting Suceava sta.

SERIA II

CS Stefanesti – Dunarea Calarasi 1-1
V. Dinu (32) / V. Stanciu (18)
Viitorul Axintele – CS Afumati 2-1
Croitoru (28, 90) / Ionica Marinica (85)
Gloria Pop. Leordeni – FC Voluntari 3-4
Al. Stefan (37, 39), Margarit (57) / S. Radoi (10), Cureteu (50, 70), Ad. Balan (65)
Sporting Liesti – Conpet Ciresu, se disputa sambata, de la ora 18:00.
Rapid Fetesti – Callatis 2012 Mangalia, se disputa sambata, de la ora 18:00.
Otelul II Galati sta.

SERIA III

FC Bals – Juventus Bucuresti 0-1
Aug. Voinea (54)
Viitorul Domnesti – ACSVM Craiova 2-1
I. Popescu (10), M. Coltatu (82) / Fl. Mihai (25)
CS Balotesti – Metaloglobus Bucuresti, se disputa sambata, de la ora 18:00.
CS Visina Noua – Inter Clinceni, se disputa sambata, de la ora 18:00.
CS Tunari – Concordia II Chiajna, se disputa sambata, de la ora 18:00.
CS Podari – Dinamo II Bucuresti, se disputa sambata, de la ora 18:00.

SERIA IV

Millenium Giarmata – Vulturii Lugoj 2-2
E. Miculescu (2), Rogozinaru (12 – pen.) / Beloescu (15), Fuchs (52)
FC Hunedoara – Nuova Mama Mia Becicherecu Mic 1-2
soit (53) / Silaghi (10), Negrut (60)
Pandurii II Targu Jiu – FC Caransebes 1-3
I. Frunza (79) / Vladuti (18, 39, 57)
FCM Resita 2012 – Jiul Rovinari 2-1
Tirbat (16, 54) / Fratilescu (35)
stiinta Turceni si Muncitorul Resita stau.

SERIA V

soimii Pancota – FCM Baia Mare 1-0
Bulzan (16)
FC Ariesul Turda – FC Zalau 6-1
Sertea (5), souca (7), st. Popa (18), P. Muntean (26 – pen.), Bitis (68 – pen.), C. Sabou (84) / Silaghi (15)
Unirea Dej – Sanatatea Cluj 2-1
CS Ineu – National Sebis, se disputa sambata, de la ora 18:00.
CS Osorhei – Metalurgistul Cugir, se disputa sambata, de la ora 18:00.
Unirea Jucu sta.

SERIA VI

SCM Arges Pitesti – FC Zagon 2-1
Dumitras (11), Andrei (85) / Pantea (51)
Atletic Bradu – Fortuna Poiana Campina 1-2
Carstea (59) / Bg. Barbu (82), Cipirliuc (90+5)
ACS Urban Titu – Conpet Ploiesti 1-1
FCM Campina – Chindia Targoviste 0-3
Echipa gazda s-a retras inaintea play-off-ului si pierde toate meciurile din aceasta competitie la „masa verde”.
FC Papauti – FCM Targoviste, se disputa sambata, de la ora 18:00.
Avantul Reghin sta.

Etichetat cu: , , , , ,
Postat în FOTBAL INTERN, Liga 3

Comenteeeezi?!!

  1. vali spune:

    hai fc voluntari

  2. vali spune:

    sa vedem un scor bun

  3. ionel spune:

    Chiar a fost scor la voluntari

LIGA 1 2017/18
Loc Echipa Pct. J +/-
1FCSB381824
2CFR Cluj371716
3CS U Craiova33179
4FC Botosani32189
5FC Viitorul291712
6Astra Giurgiu25176
7Dinamo Bucuresti24175
8CSM Poli Iasi2418-2
9ACS Poli Timisoara2318-11
10FC Voluntari2017-3
11Concordia Chiajna1717-4
12OSK Sf Gheorghe1117-20
13Gaz Metan Medias1017-23
14Juventus Bucuresti917-18