A calificat echipa in finala Cupei, dar si-a dat demisia dupa doar 10 partide! Isaila e dorit inapoi!

florin-marinFlorin Marin a plecat de la Astra dupa doar zece partide, din care doua in Cupa Romaniei, cu Petrolul (0-0 si 2-1). Cu patru victorii, doua egaluri si doua infrangeri in Liga 1, fostul „secund” al lui Victor Piturca a demisionat imediat dupa victoria cu 2-0 in fata Sagetii Navodari, partida disputata miercuri sera.

Din cate se pare, antrenorul s-a aratat deranjat de interventiile paronului Ioan Niculae in alcatuirea echipei. Ultima isprava de acest gen s-a consumat chiar inaintea pauzei meciului cu Sageata, in minutul 43, cand Florin Marin a fost nevoit sa efectueza o schimbare ciudata: Yazalde in locul lui Iorga, desi ex-galateanul nu era accidentat si nu comisese nicio greseala flagranta care sa justifice schimbarea.

Florin-Marin-schimbareIn pauza meciului, la emisiunea Digi Sport Special au fost difuzate imagini video cu cateva minute inainte de schimbare, in care se observa cum organizatorul de competitii al giurgiuvenilor, Mihai Matei, vorbea la telefonul mobil.

Potrivit unor surse din cadrul gruparii de la malul Dunarii, citate de Digi Sport, acela ar fi fost momentul in care Niculae a cerut schimbare in echipa lui Florin Marin.

„Flocea” nu s-a prezentat la conferinta de presa, insa patronul a confirmat ulterior despartirea: „Florin Marin si-a dat demisia, eu i-am aprobat-o. Mi-a spus ca e nemultumit de joc si ca simte ca nu mai poate controla echipa. De maine ma voi gandi la un inlocuitor. Sper sa-l conving pe Isaila sa revina. Plecarea lui a fost o greseala si sper ca se va intoarce!”, a declarat Florin Marin, la Digi Sport.

„Mi s-a facut o oferta, am avut discutii toata seara. O sa analizez impreuna cu familia, inca nu am luat o decizie”, a marturisit Isaila.