Liga Nationala feminina, play-off / Brasovencele se impun la limita, pe terenul clujencelor!

U-Jolidon1Ocupanta locului secund din sezonul regulat al Ligii Nationale de handbal feminin, Corona Brasov, a castigat primul meci din play-off pe terenul echipei U Jolidon Cluj-Napoca, scor 29-28 (18-12).

Pana in minutul 31, oaspetele conduceau cu 19-12, dar formatia gazda a revenit puternic, egaland dupa sapte minute. In continuare, brasovencele au condus pe tabela de marcaj cu 1-2 goluri, impunandu-se la limita. Clujeanca Mihaela Ani-Senocico a avut o evolutie excelenta, inscriind 10 goluri dar, din pacate, echipa sa, care in sezonul trecut incheia pe pozitia a doua, a pierdut. Si va juca intalnirea decisiva joi, la Brasov.

Sursa foto: transilvaniareporter.ro