Handbal. Campionii en-titre, victoriosi, la debutul Final 3!

HCM-Constanta-Stiinta-BacauHCM Constanta a castigat primul meci din Final 3 cu principala rivala, Stiinta Municipal Bacau, 27-18, dupa ce la pauza avea doar doua goluri avans, 12-10.

Cu un program extrem de incarcat in aceasta perioada, in care va participa saptamana viitoare la final fourul Cupei EHF, campionii en-titre au abordat cu maxima seriozitate intalnirea cu formatia bacauana, reusind o victorie de moral, inaintea unui alt meci important, cu Potaissa Turda, duminica, in deplasare.

Baietii lui Zvonko Sundovski au intampinat o rezistenta serioasa pana in minutul 50, cand au condus cu 20-16, moment in care moldovenii au ratat o lovitura de la 7 metri prin Bondar. Dupa care Csepreghi, Simicu, Toma si colegii lor au marcat gol dupa gol, obtinand un succes lejer.