REZULTATE / Etapa a IV-a, intermediara, a play-off-ului si play-out-ului Ligii a III-a! Inter Clinceni – CS Balotesti, miercuri de la ora 18:00

liga3Play-off-ul si play-out-ul Ligii a III-a  a continuat, marti, cu majoritatea meciurilor etapei a IV-a, intermediara. De la ora 18:00, s-au disputat aproape toate partidele, in timp ce miercuri, de la aceeasi ora, se va desfasura ultimul joc: Inter Clinceni – CS Balotesti.

Iata rezultate celor sase serii:

SERIA I

Bucovina Pojorata – Cetatea Targu Neamt 0-0
Petrotub Roman – Kosarom Pascani 1-0
D. Marin (42 – pen.)
FCM Dorohoi – stiinta Miroslava 3-2
Al. Marin (48), Vrabie (60), Sandu (72) / Petrea (10), Atudorei (22 – autogol)
CSM Moinesti – Aerostar Bacau 1-3
Pascu (20) / R. Gheorghe (30), Ichim (44), Sarbu (90)
Ceahlaul II Piatra Neamt – Sporting Suceava 1-0
Ntambue (60)
Bucovina Radauti a stat.

SERIA II

Dunarea Calarasi – Gloria Pop. Leordeni 2-0
M. stefan (14), M. serban (34)
FC Voluntari – Viitorul Axintele 1-1
S. Radoi (33) / Luca (30)
CS Afumati – CS stefanesti 2-1
Balgiu (27), Vlada (52) / Voican (80)
Callatis Mangalia – Sporting Liesti 1-0
Calagi (21)
Conpet Ciresu – Otelul II 1-5
A. Radu (42) / Ragalie (29), Adascalitei (51, 59, 68), I. Codreanu (90)
Rapid Fetesti a stat.

SERIA III

Metaloglobus Bucuresti – FC Bals 1-1
C. Cucu (14 – pen.) / Cr. Niculescu (45+24)
Juventus Bucuresti – CS Visina Noua 1-1
Aug. Voinea (56) / Priescu (90 – pen.)
Concordia II Chiajna – CS Podari 2-1
Fl. Razdan (43), Cr. Albu (73) / Balmau (14)
Dinamo II Bucuresti – Viitorul Domnesti 4-0
Cionac (14 – pen., 90+3), P. Radu (71), Samuila (90+4 – pen.)
ACSVM Craiova – CS Tunari 0-2
Cr. Panait (55), A. Ilin (78)
Inter Clinceni – CS Balotesti, se disputa miercuri, de la ora 18:00.

SERIA IV

Vulturii Lugoj – Pandurii II Targu Jiu 1-1
streanga (36) / Oita (88)
FC Caransebes – FC Hunedoara 0-1
Pepenar (37)
Nuova Mama Mia Becicherecu Mic – Millenium Giarmata 4-0
Telescu (13), Molcut (78, 90), Z. Radu (87)
Muncitorul Resita – FCM Resita 2012 1-0
Fara (27)
Jiul Rovinari – stiinta Turceni 3-2
Daianu (13), Trofin (50), Frasinescu (76) / Barbu (28), Apetroaie (85)

SERIA V

National Sebis – Soimii Pancota 0-2
Dubestean (49), Al. Mihai (81)
FCM Baia Mare – CS Osorhei 1-1
Vanca (70) / Ember (5)
Metalurgistul Cugir – CS Ineu 4-2
Iovanescu (32, 90), Itu (67 – pen., 77) / Cornea (3), Georgiu (86)
FC Zalau – Unirea Jucu 1-1
Sulea (17) / V. Pop (82)
Sanatatea Cluj – FC Ariesul Turda 1-1
Nicula (34) / sauca (86)
Unirea Dej a stat.

SERIA VI

Chindia Targoviste – Atletic Bradu 4-1
Fortuna Campina – SCM Pitesti 2-0
Chipirliu (21), Antohi (63)
Conpet Ploiesti – FC Papauti 2-2
C. Munteanu (14), Dalu (47) / Damian (63, 80 – pen.)
FCM Targoviste – Avantul Reghin 2-0
D. Popa (17), Cernea (20)
FC Zagon – FCM Campina 3-0. Echipa oaspete s-a retras inaintea play-off-ului si pierde toate meciurile din aceasta competitie la „masa verde”.
ACS Urban Titu a stat.

Etichetat cu: , , , , , , ,
Postat în FOTBAL INTERN, Liga 3

Comenteeeezi?!!

LIGA 1 2017/18
Loc Echipa Pct. J +/-
1FCSB381824
2CFR Cluj371716
3CS U Craiova33179
4FC Botosani32189
5FC Viitorul291712
6Astra Giurgiu25176
7Dinamo Bucuresti24175
8CSM Poli Iasi2418-2
9ACS Poli Timisoara2318-11
10FC Voluntari2017-3
11Concordia Chiajna1717-4
12OSK Sf Gheorghe1117-20
13Gaz Metan Medias1017-23
14Juventus Bucuresti917-18