FINAL / ASA Tg. Mures – CSU Craiova 4-1. Muresenii trec pe primul loc in clasamentul play-off! Primul esec al lui Balint!

asa-csuASA Tg. Mures a invins CSU Craiova cu 4-1 in derby-ul etapei a treia din play-off-ul Seriei 2 a Ligii a II-a. Gazdele au deschis scorul in minutul 12 prin Voiculet. Plesan a egalat cu doua minute inainte de pauza, insa in repriza secunda reusitele lui Verdes (’50) ,  N’Doye (p. ’68) si Hanca (’86) au adus formatia antrenata de Andrei Falub pe primul loc, dupa trei etape.

Vezi cum s-a desfasurat meciul:

ASA Tg. Mures: Stancioiu – Hanca, Virtic, Bejan, Sepsi – N’Doye – Hora, Voiculet, Bumba – Amauri, Verdes

CSU Craiova: Brac – Ljubinkovic, Patrascanu, Izvoranu, Vtajelu – Jason, Ferfelea, Plesan – Ganea, Curelea, Varga