FINAL / Concordia – Dinamo 1-3. „Alb-rosiii” intra in cursa pentru podiumul Ligii 1!

con-dinDinamo si-a consolidat a patra pozitie in clasament, apropiindu-se la doar trei puncte de podiumul Ligii 1, invingand cu 3-1 in deplasare Concordia Chiajna. Elevii lui Flavius Stoican au inceput partida extrem de motivati, dominandu-si tehnic adevarsul.

Echilibrul pe tabela de marcaj s-a rupt dupa ce Melinte a comis un hent in propriul careu la sutul lui Elton, Rus deschizand scorul din penalty in minutul 20 minute. Dupa doar 11 minute, ilfovenii comit o noua greseala in fata portii lui Cobrea si centralul Alexandru Tudor a aratat din nou punctul cu var, iar Cosmin Matei a dublat diferenta.

Doar de patru minute au avut nevoie „alb-rosiii” pentru a marca din nou, de data aceasta prin Tucudean, servit excelent in fata portii de Lazar.

Golul de onoare al gazdelor a venit in minutul 51, Wellington marcand din al treilea penalty acordat in partida care aduce o victorie plina de sperante pentru tanara echipa din „Stefan cel Mare”, in timp ce Concordia bifeaza a treia infrangere consecutiva, ramanand la trei puncte distanta de plutonul retrogradabil.

Vezi cum s-a desfasurat meciul:

Concordia: Cobrea, Leca, Bambara, Dima, Melinte, Ispir, N.Rosu, Serediuc, D. Florea, Purece, Wellington,

Dinamo: Balgradean, C. Matei, Tucudean, Figueiredo, Barboianu, Rus, Boubacar, I.Serban, Durimel, Lazar, Ad. Popa