FINAL / Otelul – Sageata 0-1! Rocada la „subsol”: Dobrogenii lasa „dunarenilor” locul de sub linia retrogradabila!

ote-sagSageata a castigat, sambata, o partida de 6 puncte impotriva Otelului Galati, reusind sa evadeze din plutonul retrogradabil care a asimilat automat echipa de la intorsatura Dunarii.

Unicul gol al meciului a fost inscris in minutul 59, introdus inspirat  in teren de Catalin Anghel, in minutul 37, in locul lui Florin Achim.

Otelarii au fortt disperati egalarea in ultima parte a intalnirii, insa nou-promovata a reusit sa tina piept cu brio fostei campioane, cucerind din nou puncte pretioase pentur eforturile de mentinere in prima liga.

Vezi cum s-a desfasurat meciul:

Otelul: Goicoechea – Tritz, Sarghi, Prestia, D. Popescu – Giurgiu, I. Filip – Marquinhos, Lovin, Bajenaru – Tudorie

Sageata: Panagopoulos – Muzac, Fl. Popa, Cr. Munteanu, Fonsi – Peteleu, Dulee Johnson – Fl. Achim, Vezan, Deletic – Guerra