BRD Nastase- Tiriac Trophy / Dublul Rojer-Tecau, calificat in semifinale!

tecau-rojerAseara tarziu, Jean Julien Rojer si Horia Tecau, favoriti 1, au castigat meciul din sferturile turneului BRD Nastase-Tiriac Trophy, 7-6/3, 7-6/8 cu britanicii Colin Fleming-Ross Hutchins.

Tecau este singurul roman care ajunge in aceasta faza unde, alaturi de olandez, va juca impotriva dublului britanico-australian Jamie Murray-John Peers, cap de serie numarul 4. Rojer-Tecau au facut un break la scorul de 3-3 in primul set, iar in al doilea au recuperat de la 1-3 si 2-4, conducand cu 5-4 si impunandu-se, de fiecare data, la tie-break. Meciul a durat 113 minute.

In cealalta semifinala vor juca Mariusz Fyrstenberg, Marcin Matkowski, Polonia, favoriti 3 si Denis Istomin, Uzbekistan, Lukas Rosol, Cehia.

Sursa foto: adevarul.ro