FINAL / Benfica Lisabona – Juventus Torino 2-1. „Vulturii” fac primul pas catrea doua calificare in finala!

Benfica-Juventus-semifinala-ELBenfica a castigat mansa tur a semifinalei Europa Legaue contra lui Joventus Torino cu scorul de 2-1, dupa un meci incordat in care soarta intalnirii a ramas incerta pana in momentul fluierului final.

Scorul a fost deschis inca din minutul 2  de Garay. Abia dupa 72 de minute, in repriza secunda, torinezii au reusit sa egaleze prin Tevez, insa golul marcat de Lima cu 6 minute inainte de incheierea timpului regulamentar a adus o victorie importanta lusitanilor pe teren propriu in „dubla” contra „Batranei Doamne”.