„BRD Nastase Tiriac Trophy”, ziua a treia / UPDATE – Hanescu se opreste in turul secund, fiind invins de Gilles Simon!

hanescu-BRD-conferintaUPDATE / Simon inchide meciul cu un break. Hanescu – Simon 6-2, 3-6, 3-6.

UPDATE / Simon se distanteaza la 5-3 si mai are nevoie de doar un game pentru a castiga meciul

UPDATE / Francezul se distanteaza la 4-2

UPDATE / Simon conduce cu 3-2 in decisiv

UPDATE / Simon castiga setul secund si trimite meciul in decisiv

UPDATE / Simon conduce cu 5-3 in setul dou si serveste pentru castigarea setului

UPDATE / Hanescu a casitagt primul set cu 6-2

UPDATE / Un nou break facut de Victor, care conduce cu 4-1!

UPDATE / Victor Hanescu a inceput meciul cu Gilles Simon, iar in primul set a reusit deja break-ul si conduce cu 2-1, urmand la serviciu.

Ziua de miercuri la BRD Nastase Tiriac Trophy ii va readuce in teren pe Victor Hanescu (simplu) si Horia Tecau (dublu). „Hane” va juca al doilea meci de pe terenul central, impotriva francezului Gilles Simon, al patrulea favorit si triplu castigator la Bucuresti, in vreme ce Horia va incepe drumul spre al treilea sau titlu din Capitala alaturi de olandezul Jean-Julien Rojer. Ultimele doua editii au fost castigate de Tecau, in 2012 alaturi de Robert Lindstedt, iar anul trecut, alaturi de Max Mirnyi.


Tot miercuri, si tot la dublu, perechea Victor Crivoi / Adrian Ungur va juca impotriva cuplului format din italienii Bracciali/Seppi.

In alta ordine de idei, bulgarul Grigor Dimitrov, principalul favorit, va debuta miercuri, impotriva cehului Jiri Vesely.

Programul de miercuri:

Teren Central (13:00)

Jarkko Nieminen (Finlanda) – Lukas Rosol (Cehia) – simplu, optimi de finala

Nu inainte de ora 14:00

Victor Hanescu (Romania) – Gilles Simon (Franta/N. 4) – simplu, optimi

Horia Tecau (Romania)/Jean-Julien Rojer (Olanda/N. 1) – Nicolas Mahut/Adrian Mannarino (Franta) – dublu, turul I

Grigor Dimitrov (Bulgaria/N. 1) – Jiri Vesely (Cehia) – simplu, optimi

Terenul 1 (12:00)

Santiago Gonzalez (Mexic)/Scott Lipsky (SUA) – Mariusz Fyrstenberg/Marcin Matkowski (Polonia/N. 3) – dublu, turul I

Colin Fleming/Ross Hutchins (Marea Britanie) – Martin Emmrich/Christopher Kas (Germania) – dublu, turul I

Nu inainte de ora 14:00

Serghei Stakhovsky (Ucraina) – Carlos Berlocq (Argentina) – simplu, optimi

Daniele Bracciali/Andreas Seppi (Italia) – Victor Crivoi/Adrian Ungur (Romania) – dublu, turul I

Etichetat cu: , , , , ,
Postat în ALTE SPORTURI, Tenis

Comenteeeezi?!!

Liga I 2018/19
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj542623
2FCSB492620
3U Craiova 1948452619
4Astra Giurgiu422613
5FC Viitorul3826-1
6Sepsi Sfantu Gheorghe37267
7FC Botosani3626-2
8Poli Iasi3426-10
9AFC Hermannstadt3226-3
10Dinamo Bucuresti3226-8
11Gaz Metan Medias3126-7
12Dunarea Calarasi2426-9
13FC Voluntari2126-16
14Concordia Chiajna1826-26