Handbal – Liga Campionilor, sferturi de finala / Arbitraj excelent al romanilor Dinu-Din la meciul Flensburg Handewitt-Vardar Skopje!

Sorin-Dinu-Constantin-DinUltimul meci al primei manse a sferturilor Ligii masculine a Campionilor la handbal masculin, arbitrat foarte bine de romanii Sorin Dinu-Constantin Din, s-a incheiat cu victoria echipei Flensburg Handewitt, 26-24 (14-13) cu Vardar Skopje. Incurajata din tribune de 6000 de spectatori.

O partida echilibrata, care va decide sambata echipa calificata, in sala din capitala Macedoniei. Unde a doua zi va juca Metalurg Skopje, cu sanse minime de a recupera diferenta de zece goluri, 21-31, din confruntarea cu
THW Kiel. Magnusson, 6 si Hansen, 5 au inscris cele mai multe goluri pentru Flensburg, de la oaspeti remarcandu-se Karacic, 9.

Sambata vor mai avea loc intalnirile retur FC Barcelona-Rhein Neckar Loewen (31-38) si MKB Veszprem-PSG Handball (28-26).

Postat în ALTE SPORTURI, Handbal

1. ger spune:

nu stiu ce meci ati vázut voi. dar publicul,echipa gazdá si comentatorii de la eurosport – au fost de altá párere.