UPDATE – BRD Nastase Tiriac Trophy, ziua a doua / Marius Copil i se alatura lui Victor Hanescu in turul secund!

Hanescu-eliminat-la-dublu UPDATE / Marius Copil (167 ATP) s-a calificat in turul secund la Nastase-Tiriac Trophy dupa ce a trecut de Adrian Mannarino (80 ATP), scor 6-1, 6-4, in runda inaugurala a turneului de la Bucuresti.

Victor Hanescu a trecut de primul tur de la BRD Nastase dupa ce l-a invins pe Dudi Sela in doua seturi, 6-3, 6-4.

In turul secund, Hanescu il va intalni pe Gilles Simon, triplu castigator la Bucuresti.

Rezultatele zilei de marti:

Carlos Berlocq (Argentina) – Andreas Seppi (Italia/N. 6) 6-0, 2-6, 7-6
Dudi Sela (Israel) – Victor Hanescu (Romania) 3-6, 4-6
Denis Istomin (Uzbekistan) – Thomaz Bellucci (Brazilia) 7-6, 7-6
Matthew Ebden (Australia) – Robin Haase (Olanda) 4-6, 3-6
Lukas Rosol (Cehia) – Filippo Volandri (Italia) 6-1, 7-6
Jamie Murray (Marea Britanie)/John Peers (Australia/N. 4) – Tomasz Bednarek (Polonia)/Mate Pavic (Croaţia) 6-3, 6-4
Nikoloz Basilasvili (Georgia) – Ricardas Berankis (Lituania) 7-6, 3-6, 4-6

_____________________________________________________________________

Victor Hanescu, Marius Copil si Adrian Ungur vor juca, marti, la Arenele BNR din Bucuresti, in mansa inaugurala a probei de simplu din cadrul turneului BRD Nastase tiriac Trophy, dotat cu premii totale 426.605 euro.
Hanescu (32 ani, 84 ATP) va juca al doilea meci pe terenul central, cu israelianul Dudi Sela, care conduce cu 2-1 la meciurile directe. Copil (23 ani, 167 ATP) il va infrunta pe francezul Adrian Mannarino (25 ani, 90 ATP) in al treilea meci de pe ”Central”, aceasta fiind prima confruntare dintre cei doi.

Al patrulea si ultimul meci de marti de pe terenul central il va avea pe teren pe Adrian Ungur (29 ani, 118 ATP), care il va infrunta pe canadianul Vasek Pospisil (N. 5, 23 ani), numarul 29 mondial.

Detinatorul titlului, cehul Lukas Rosol, va intra in competitie tot marti, si va juca pe terenul 2, de la ora 12:00, contra italianului Filippo Volandri.

Una dintre cele mai interesante partide va fi si duelul francez de pe terenul 1, dintre Paul-Henri Mathieu si Nicolas Mahut (N. 7).
Programul de marti:

Teren Central (ora 13,00)

Carlos Berlocq (Argentina) — Andreas Seppi (Italia/N. 6)
Dudi Sela (Israel) — Victor Hanescu (Romania)
Adrian Mannarino (Franta) — Marius Copil (Romania)
Vasek Pospisil (Canada/N. 5) — Adrian Ungur (Romania)

Teren 1 (12,00)

Denis Istomin (Uzbekistan) — Thomaz Bellucci (Brazilia)
Matthew Ebden (Australia) — Robin Haase (Olanda)
Paul-Henri Mathieu (Franta) — Nicolas Mahut (Franta/N. 7)

Etichetat cu: , , , , , ,
Postat în ALTE SPORTURI, Tenis

Comenteeeezi?!!

Liga1 - PlayOff 2018
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj4795
2FCSB4697
3FC Viitorul3593
4CS U Craiova359-1
5Astra Giurgiu339-1
6CSM Poli Iasi249-13
Liga1 - PlayOut 2018
Loc Echipa Pct. J +/-
1Dinamo Bucuresti471116
2OSK Sf Gheorghe32118
3FC Botosani32100
4Concordia Chiajna2611-6
5Gaz Metan Medias25102
6FC Voluntari2410-4
7ACS Poli Timisoara2210-5
8Juventus Bucuresti1611-11